adplus-dvertising

OGS cihaz iadeleri çorbaya döndü! Kime kaç para verilecek belli değil

OGS cihazlarının depozito ücretlerinin iadesi yılan hikâyesine döndü. “Depozitolar iade edilecek fakat cihaz bedeli ile OGS-HGS arasındaki fiyat farkı iade edilmeyecek” dendi. CHP’li Bulut, “Paranın üstüne konmak için kelime oyunlarına başladılar” ifadesini kullandı.
Takip et
OGS cihaz iadeleri çorbaya döndü! Kime kaç para verilecek belli değil
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Yurttaş OGS cihazı alırken bankalara çeşitli miktarlarda para ödedi. Öyle ki 40 dolar ödeyen de var, 55 TL ile 120 TL arasında ödeme yapan da… “85-100 dolar ödeme yaptığını” savunanlar da bulunuyor. 1 milyon 200 bin kişinin depozito ödediğine dikkat çekiliyor. Fakat OGS kaldırılarak yerine HGS getirildi. Yurttaşın bankalara ödediği depozitolar da hâlâ iade edilmedi. Bu konudaki kafa karışıklığı sürerken CHP Adana Milletvekili Burhanettin Bulut, konuyu Meclis gündemine taşıdı.

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu’nun yanıtlaması istemiyle soru önergesi veren Bulut, OGS cihazı alanların bankalara ödediği depozito ücretinin iade edilip edilmeyeceği hakkında bilgi istedi. Bulut, OGS ile HGS arasındaki fiyat farkının yurttaşa geri ödenip ödenmeyeceğini de sordu.

“MAĞDUR ETTİ”

Karaismailoğlu önergeye verdiği cevapta, “depozitolar iade edilecek fakat cihaz bedeli ile OGS-HGS arasındaki fiyat farkı ise iade edilmeyecek” şeklinde konuştu. Cevabı değerlendiren CHP’li Bulut, OGS için ödenin depozitoların toplam büyüklüğünün 700 milyon lirayı aştığına işaret ederek şunları belirtti: “Göz göre göre vatandaşı kazıkladılar. Paranın üstüne konmak için kelime oyunlarına başladılar. Vatandaştan depozito ücreti isimi altına para topladılar şuanda de bize verdikleri cevapta depozitonun isimi cihaz bedeli oldu. İktidar, yüz binlerce vatandaşı mağdur etti.”

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.