adplus-dvertising

Öğretmenlik adaylık kaldırma sınavı nedir? AKS kaldırıldı mı, ne zaman 2021?

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Beştepe Millet Kongre ve Kültür Merkezi’nde düzenlenen 20. Milli Eğitim Şurasında yaptığı açıklamada adaylık kaldırma sınavı hakkında cümleler belirtti. Peki ama 2021 yılında yapılan son açıklamaya göre; adaylık kaldırma sınavı değişti mi, yeni sistem nasıl?
Takip et
Öğretmenlik adaylık kaldırma sınavı nedir? AKS kaldırıldı mı, ne zaman 2021?
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Cumhurbaşkanı Erdoğan, öğretmenlerin özlük hakları, mali ve çalışma şartlarına yönelik düzenlemeler yapılacağını ifade etti. İşte AKS sınavına yönelik bilgiler…

Adaylık kaldırma sınavı nedir?

Milli Eğitim Bakanlığı, sözleşmeli ve kadrolu aday öğretmenlerin, aday öğretmenliklerinin kaldırılması yani asli öğretmenliğe geçiş için her sene sınav yapmaktadır. Bu sınava adaylık kaldırma sınavı yani AKS adı verilmektedir. Adaylık Kaldırma Sınavı yani AKS, her sene 81 il merkezinde tek sınavda yapılır.

Öğretmenlik adaylık kaldırma sınavı kaldırıldı mı?

Cumhurbaşkanı Erdoğan, AKS sınavına yönelik ”Aynı şekilde öğretmenlikte adaylık kaldırma sınavını artık bir kenara bırakıyoruz, bunun yerine öğretmenlerin mesleki gelişmeleri temelinde bir program uygulayarak adaylarımıza destek olacağız.” açıklamasını yaptı.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.