Öğretmenlere Ödenen Ek Ders Ücretlerinde Sistem Değişti

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın imzasıyla Resmi Gazete’de yayımlanan karara göre öğretmenlere ödenen ek ders ücretlerinde değişikliğe gidildi.

Milli Eğitim Bakanlığı idareci ve öğretmenlerin ders ve ek ders saatleri ile alakalı kararda değişikliğe gitti. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın imza koyduğu karar Resmi Gazete’de paylaşıldı. Düzenleme ile ara tatillerdeki, seminer ek ders problemi çözüldü. Gerçekleştirilen düzenleme şu şekilde: “Öğretmenlere, ilgili mevzuata göre yaptıkları meslekle alakalı çalışma sürelerinde bir öğretim senesinde dört haftayı geçmemek kaydıyla ve fiilen vazife yapmaları şartıyla haftada 15 saat ek ders ücreti verilir.

Bu karar, 18 Kasım 2019 tarihinden itibaren geçerli olmak üzere yayımı tarihinde yürürlüğe girer. Bu karar hükümlerini cumhurbaşkanı yürütür.”

“Öğretmenlere, ilgili mevzuata göre öğretim senesi başında ve sonunda yaptıkları meslekle alakalı çalışma sürelerinde iki haftayı geçmemek kaydıyla ve fiilen görev yapmaları şartıyla haftada 15 saat ek ders ücreti ödenir.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı