adplus-dvertising

Öğretmenler Ne Zaman Aşı Vurulacak? Aşı Durumunuzu Nasıl Öğrenebilirsiniz?

Bakan Selçuk sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda öğretmenlerin ve okul çalışanlarının öncelikli COVID-19 aşı uygulamasının devam ettiğine dikkat çekti. Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, öğretmenlerin aşı süreciyle ilgili merak edilenleri açıkladı. Öğretmenler aşı oldu mu, ne zaman olacak?
Takip et
Öğretmenler Ne Zaman Aşı Vurulacak? Aşı Durumunuzu Nasıl Öğrenebilirsiniz?
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Öğretmenlerin aşı takvimiyle ilgili paylaşım yapan Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, “Şu ana kadar 425 bin 430 çalışma arkadaşımız aşı randevusuna dahil edildi” dedi.
Bakan Selçuk sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda öğretmenlerin ve okul çalışanlarının öncelikli COVID-19 aşı uygulamasının devam ettiğine dikkat çekti.

Bakan Selçuk, ilkokul ve okul öncesi kurumlarımızda bulunan öğretmenler, psikolojik danışmanlar, okul yöneticileri ve okul çalışanlarının sistem tanımlamalarıyla birlikte aşı için randevu alabileceğini açıkladı.

Şu ana kadar 425 bin 430 eğitim personelinin aşı randevusuna dahil edildiği bilgisini paylayan Bakan Selçuk, “Sağlık Bakanlığı, aşı tedarik süreciyle bağlantılı olarak tüm öğretmenlerimiz, psikolojik danışmanlarımız, okul yöneticilerimiz ve okul çalışanlarımız için planlama yapmaktadır. Aşı planlaması doğrultusunda @enabizsistemi ve @MHRS_182’den durumunuzu takip edip randevularınızı oluşturabilirsiniz” dedi.

Öğretmenler Ne Zaman Aşı Vurulacak? Aşı Durumunuzu Nasıl Öğrenebilirsiniz?

ÖĞRETMENLER AŞI OLDU MU?

Milli Eğitim Bakanı Ziya Bakan Selçuk yüz yüze eğitime geçilmesinin ardından öğretmenlerin de en yakın zamanda aşılanacağını açıklamıştı. Bakan Selçuk “Yüz yüze eğitime giren öğretmenler ön sırada olmak üzere listeler Sağlık Bakanlığı’na iletildi. Bu listeler randevu sistemine işlenmeye başlandı. Şubat’ın son haftası öğretmenlerimizin ilk doz aşılarının yapılmasına başlanacak” demişti.

Habertürk TV’de açıklamalarda bulunan Ziya Selçuk, MEB tarafından tanımlanan bir milyon 259 bin öğretmenin koronavirüs geçirenler hariç %10’unun aşılandığını söyledi. Köy okulu öğretmenlerinin öncelikli olduğunu söyleyen Ziya Selçuk aşılamaların peyderpey devam ettiğini önümüzdeki günlerde de 125 bin öğretmenin daha aşılanacağının altını çizdi.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.