Öğretmene Yıpranma Payı İçin Kanun Teklifi

Öğretmene Yıpranma Payı İçin Kanun Teklifi MHP Iğdır Milletvekili Yaşar Karadağ tarafından öğretmenlere her 360 güne 90 gün yıpranma payı verilmesi için TBMM Başkanlığına kanun teklifi sunuldu.

Bu Kanun Teklifi ile Milli Eğitim Bakanlığında Eğitim ve Öğretim Hizmetleri Sınıfı kapsamına dahil öğretmen unvanında fiilen görev yapanlara, çalışma sürelerinin her 3600 günü için 90 gün fiili hizmet süresi zammından yararlanma imkanı getirilerek ortadaki eşitsizliğin kaldırılması ve mağduriyetin giderilmesi amaçlanmaktadır.

TBMM Milli Eğitim Komisyonu üyesi ve MHP Iğdır Milletvekili Sayın Yaşar Karadağ, 5510 Sayılı Sosyal Sigortalar ve Genel Sağlık Sigortası Kanunu’nda değişiklik yapılarak, öğretmenlere her 360 güne 90 gün yıpranma payı verilmesi için TBMM Başkanlığı’na kanun önergesi verdi.

Türk Eğitim-Sen Genel Başkanı Talip Geylan, TBMM Milli Eğitim Komisyonu ve MHP Iğdır Milletvekili Yaşar Karadağ’ın öğretmenlere her 360 güne 90 gün yıpranma payı verilmesi için TBMM Başkanlığına verdiği önerge dolayısıyla bir teşekkür mesajı yayınladı.

Geylan, “Milletvekilimize teşekkür ediyor, tasarının bir an önce yasalaşması için tüm partilerin destek vermesini bekliyoruz.” dedi.

Genel Başkan Talip Geylan açıklamasında şu ifadelere yer verdi:

“TBMM Milli Eğitim Komisyonu üyesi ve MHP Iğdır Milletvekili Sayın Yaşar Karadağ, 5510 Sayılı Sosyal Sigortalar ve Genel Sağlık Sigortası Kanunu’nda değişiklik yapılarak, öğretmenlerimize her 360 güne 90 gün yıpranma payı verilmesi için TBMM Başkanlığı’na kanun önergesi verdi.

Öğretmene Yıpranma Payı İçin Kanun Teklifi Öğretmene Yıpranma Payı İçin Kanun Teklifi Öğretmene Yıpranma Payı İçin Kanun Teklifi Öğretmene Yıpranma Payı İçin Kanun Teklifi

Kategori Haberleri

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı