adplus-dvertising

Öğretmene şiddet kamerada

6 Mayıs 2022, 08:54 tarihinde eklendi
Kayseri’nin Kocasinan ilçesinde bir ilkokulda öğrenci velisinin öğretmene saldırdığı anlar güvenlik kameralarına yansıdı.
Takip et
Öğretmene şiddet kamerada
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Erciyesevler Mahallesi’nde bulunan Osman Zeki Yücesan İlkokulu’nda yaşanan olayda İ.Ü., sınıf öğretmeninin kardeşiyle ilgilenmediğini öne sürerek okula geldi. Kardeşinin öğretmeni Mehmet Emin Ş. ile görüşen şahıs ile öğretmen arasında münakaşa çıktı. Çıkan münakaşada İ.Ü., sınıf öğretmeni Mehmet Emin Ş.’ye saldırdı. Saldırı anı okuldaki güvenlik kameraları tarafından kaydedilirken, öğretmen şahıstan şikayetçi oldu. Öte yandan saldırı anında okul bahçesinde bulunan öğrencilerin yaşadığı panik de kameralara yansıdı.

Sendikalar okul önünde eylem yaptı

Eğitim Kuvveti-Sen ve Hürriyetçi Eğitim Sen Kayseri Şubesi mensupları, olayın yaşandığı Osman Zeki Yücesan İlkokulu önünde saldırıyı kınadı. Eğitim Kuvveti Sen Kayseri Şube Başkanı Yasemin Çandır yaptığı basın açıklamasında, “Okullar insan popülasyonunun en yoğun olduğu kurumlardan biridir. Okulun bu yönü birçok insan ilişkisini de beraberinde getirmektedir. Okullarda şiddet okul faaliyetlerini, öğretmen ve öğrenci, öğretmen ve okul yönetimi, öğretmen ve veli diyaloglarını sekteye uğratmakta, moral, motivasyon ve heyecan kaybına neden olmakta, iş doyumuna, öğrencilerle olan ilişkilere, örgütsel bağlılık ve güvene, aile ve sosyal ilişkilere olumsuz yansımakta, psikolojik olarak meydana gelen yıpranma bütün hayat alanlarını etkisi altına almaktadır. Şiddetin yalnızca maruz kalan eğitimciyi değil, bütün toplum kesimlerine olumsuz etkisi bu noktada başlamaktadır. Can kaybı ile meydana gelen şiddet olayları ise okul ve toplum nezdinde mesleki olarak büyük bir travmaya neden olmaktadır. Eğitimcileri şiddetin hedefinde olan bir toplumun geleceği karanlıktır. Ciddi ve çok yönlü bir problem olan şiddete çözüm bulunması için başta Milli Eğitim Bakanlığı olmak üzere herkesi elini taşın altına koymaya davet ediyoruz. Somut önlemler bekliyoruz. Sağlık çalışanlarına dönük şiddet eylemlerinde olduğu gibi öğretmenlere yönelik işlenen suçların da katalog suçlar kapsamına alınmasını talep ediyoruz. Şiddet nefretten doğar. Nefret hiddeti körükler. Hiddet ise toplumsal problemleri doğurur. Eğitimde şiddete, nefrete, hiddete yer yoktur” şeklinde konuştu.

Osman Zeki Yücesan İlkokulu’nda 22 Nisan’da yaşanan olayda, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı provaları sırasında 2. sınıf öğrencisinin ağabeyi İ.Ü. (17) okula geldi. Sınıf öğretmeni Mehmet Emin Ş. ile tartışan İ.Ü., münakaşanın büyümesi üstüne sınıf öğretmeni Mehmet Emin Ş.’yi darp etti. Haber verilmesi üstüne olay yerine sevk edilen güvenlik kuvvetleri tarafından gözaltına alınan İ.Ü. karakola götürülerek, hakkında adli işlem başlatıldı.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.