Öğretmen, Öğrenciyi Kitapla Dövdü! Kitap Silah Sayıldı

İstanbul Esenler'de bulunan bir ilkokulda, öğretmen, 6 yaşındaki öğrenciyi kitapla darp etti. Kitap silah sayıldı, 4 yıl 2 ay hapis cezası verildi.
Öğretmen, Öğrenciyi Kitapla Dövdü! Kitap Silah Sayıldı
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

İstanbul Esenler’de bulunan bir ilkokulda öğretmen Nadir D., ilkokul 1. sınıf öğrencisi olan N.S.S’yi kitapla darp etti. Aldığı darbe sonucu yaralanan çocuk hastaneye götürüldü ve çocuğun yüzünün altına dikiş atıldı.

N.S.S’nin ailesi bu olay sonrası öğretmen hakkında şikayette bulundu. Gelen şikayet üzerine soruşturma başlatan savcılık tarafından hazırlanan iddianamede, çocuğun sağ göz altında darbeye bağlı bir yaralanmanın olduğunun anlaşıldığı belirtilerek, Nadir D.’nin yaşı küçük kişiye karşı kamu görevlisi sıfatından kaynaklı olarak nüfuzunu kötüye kullandığı ifade edildi. Öğretmen için, ‘Kamu görevlisinin sahip olduğu nüfuzunu kötüye kullanmak suretiyle çocuğa karşı silahla basit yaralama’ suçundan, 6 aydan 1 yıl 6 aya kadar hapsi talep edildi.

İddianamenin kabul edilmesinin ardından, açılan davanın duruşması Bakırköy 29. Asliye Ceza Mahkemesi’nde yapıldı. DHA’nın haberine göre duruşmaya tutuksuz tanık Nadir D. ve darp edilen çocuğun annesi ile avukatı katıldı. Duruşmaya Adli Tıp Kurumu’nun gönderdiği raporun okunması ile başlandı ve şikayetçilerin rapor hakkında beyan vermesiyle devam etti.Öğretmen, Öğrenciyi Kitapla Dövdü! Kitap Silah Sayıldı

KİTAP SİLAH SAYILDI

N.S.S.’nin annesi Nadir D.’den şikayetçi olduğunu söyledi ve “Öğretmen olaydan sonra hiçbir pişmanlık göstermedi. En ağır şekilde cezalandırılmasını istiyorum” dedi.

Daha sonra avukat Şahin Baran, çocuğun yüzüne 4 dikiş atıldığını ve yara izinin geçmediğini belirterek, “Kullanılan kitap silah niteliğindedir, ayrıca sanık gözetimi altındaki çocuğa karşı suç işlemiştir. Bu nedenle en üst sınırdan cezalandırılmasını ve cezadan indirim yapılmamasını talep ediyoruz” ifadelerini kullandı. Mahkeme, sanık Nadir D.’nin “kasten basit yaralama” suçunu işlediğine hükmederek, 4 yıl 2 ay hapis cezası almasına karar verdi.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.