Öğretmen dizisi konusu nedir? Hangi diziden uyarlanmıştır?

Öğretmen dizisi konusu nedir? Öğretmen oyuncuları kimler? Öğretmen Dizisi Hangi Diziden Uyarlandı? Fox Tv’de yayınlanacak olan İlker Kaleli, Ceren Moray, Serhat Kılıç, Afra Saraçoğlu gibi isimlerin rol aldığı Öğretmen dizisi tanıtımı ile herkesin dikkatini çekti ve merak konusu oldu. Ayrıntılar haberimizde.

Ekranların yeni dizisi ‘Öğretmen’ için geri sayım başladı. İlk tanıtımları yayınlanan Öğretmen dizisi sosyal medyada da büyük ilgi gördü. Dram türündeki dizinin Yönetmen koltuğunda Koray Kerimoğlu oturuyor.

Öğretmen dizisi konusu nedir? Hangi diziden uyarlanmıştır?

Başrollerde ise İlker Kaleli, Ceren Moray, Serhat Kılıç, Afra Saraçoğlu gibi isimler yer alıyor. Peki Öğretmen dizisi konusu nedir? İşte Öğretmen dizisi oyuncuları.

FOX ekranları yeni dizisi Öğretmen’i yayınlamaya hazrılanıyor. İlk tanıtım videosunun ardından bugün ikinci tanıtımı da yayınlanan Öğretmen dizisi şimdiden büyük ilgi görmüş durumda.

Başrollerini İlker Kaleli, Ceren Moray, Serhat Kılıç, Afra Saraçoğlu, Serkan Keskin ve Şerif Erol’un paylaşacağı Öğretmen dizisinin konusu da dikkat çekiyor. İşte Öğretmen dizisi oyuncu kadrosu ve konusu.

ÖĞRETMEN DİZİSİ OYUNCU KADROSU

Öğretmen dizisi konusu nedir? Hangi diziden uyarlanmıştır?

MEDYAPIM ve MF Yapım ortaklığıyla hazırlanan Öğretmen dizisinin başrollerini İlker Kaleli, Ceren Moray, Serhat Kılıç, Afra Saraçoğlu, Serkan Keskin ve Şerif Erol’un paylaşacağı dizide “Sizinle şu andan itibaren, artık öğretmen-öğrenci değiliz. Şu andan itibaren sizler benim rehinemsiniz.” diyen Akif Öğretmen’in (İlker Kaleli) bu sözleri sosyal medyada gündem oldu.

Dizinin oyuncu kadrosunda ayrıca Ramazan Mert Demir, Efekan Can, Elif Ceren Balıkçı, Ezgi Gör, Can Bartu Aslan, Hasan Şahintürk, Beran Soysal, Hakan Dinçkol, İsmail Karagöz, Cansın Şenel, Doğa Özüm, Bensu Uğur, Özgür Civelek, Göksü Melek Ulucan, Seyit Nizam Yılmaz, Burak Can Aras, Deniz Özgür, Ömer Furkan Eroğlan ve Metehan Parıltı gibi birbirinden yetenekli isimler de yer alıyor.

Akif Öğretmen’in “değişin!” dediği öğrencileri üzerindeki planı ne?

Son dönemde gençler arasında yaygınlaşan bir sorun olan zorbalık konusuna da dikkat çekecek dizinin tanıtımında okulda bomba patlayınca, Akif Öğretmen’in “Değişin!” dediği öğrencileri üzerindeki planının ne olduğu daha da büyük merak konusu oldu.

Dizinin başrollerinden Afra Saraçoğlu diziyle ilgili, “Öğretmen dizisi, insanları gerçeğe varmaları için sormaya soruşturmaya davet ediyor, kişiler ve durumlara dair ilk yargıların ne kadar yanıltıcı olabilecegini ortak bir vicdan yaratarak göstermeye çalışıyor.” dedi.

ÖĞRETMEN DİZİSİNİN KONUSU NE?

Hikayenin baş kahramanı olan fizik öğretmeni Akif Erdem; öğrencilerine bir “insanlık dersi” vermek istemektedir. Yalnız Akif Öğretmen; bildiğimiz, alıştığımız öğretmenlerden daha farklı bir ders anlatma yöntemi kullanmaktadır.

Akif Erdem, bu son dersi için öncelikle Küçükkapı Lisesi 12A sınıfını rehin alır ve bir bomba kullanarak sınıfı okulun geri kalanından kopartır. Çocuklar ve Akif artık dışarı çıkamayacaklardır… Ve Akif Öğretmen; çocuklara bir soru sorar; “12A sınıfı öğrencisi Rüya Örnek’in ölümüne aranızdan kim sebep olmuştur?”

Rehin alınan gençlerin bu durumdan kurtulmalarının tek bir yolu vardır; doğruyu söylemek!

Çocuklara ve hatta tüm ülkeye “iyi insan” olmanın önemini anlatan, empati kurmayı ve düşünmeyi öğreten Akif Öğretmen’i zamanla anlayacak ve çok sevecek olan öğrenciler; yaptıkları yanlışların farkına varıp son derslerini başarıyla tamamlayacaklardır.

Öğretmen dizisi konusu Öğretmen dizisi aksiyon, drama, gerilim olan bir okul dizisi olacak. Lise son sınıfa 30 kişi başlayan 12/A sınıfı bir arkadaşlarının intihar etmesi ile 29 kişi kalır. Sınıf bu intihara sırtını döner ve herkes yaşamına geri dönmüş gibi görünür; ancak okula 2 yıl önce gelmiş bir rehber öğretmen bu intiharın gizemini çözmek için 29 öğrenciyi rehin alır ve intihar eden öğrencinin gizemi çözülmeden kimse mezun olamaz der. Okulun içinde yaşanan patlama ile işler daha da gizemli bir hale gelir. Öğretmen dizisinde eğitime ve öğretmeye dair sorgulayıcı sahnelerin yanı sıra öğrencilerin hayatlarına dokunan öğretmenlerde anlatılacaktır. Öğretmen dizisinde aşk da dövüş sahneleri de dram sahneleri de yer alacak.

35 yaşındaki sevilen oyuncu İlker Kaleli ve Ceren Moray’ın başrolde oynadığı Öğretmen dizisi, seyircisi ile buluşmak için gün sayıyor. Geride bıraktığımız yıl yayınlanan ve izlenme rekorları kıran bir Japon dizisinden uyarlanan dizi, ilgi çeken konusu ve usta oyuncu kadrosu ile Fox Tv’de ekrana gelecek.

ÖĞRETMEN DİZİSİ HANGİ DİZİDEN UYARLANDI?

Öğretmen dizisi konusu nedir? Hangi diziden uyarlanmıştır?

Öğretmen dizisi, ilk bölümü 6 Ocak 2019 tarihinde yayınlanan Mr. Hiiragi’s Homeroom isimli Japon dizisinin Türkçe uyarlaması olarak yayınlanacak. Söz konusu yabancı dizi, ilk bölümünden itibaren ülkenin en dikkat çeken yapımları arasına girerek dünya çapında ilgi görmüştü. Dizinin başrol oyuncusu Masaki Suda, idealist öğretmen rolüyle Japonya’da yaşayan gençlerin önemli sorunlarını anlatarak ülkede farkındalık yaratmıştı.

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı