adplus-dvertising

Öğretmen atamaları için başvuru süreci başladı!

Binlerce öğretmen adayının atanma ile alakalı heyecanla beklediği süreç başladı. Müracaatlar 8 Ekim’de bitecek. 2 bin 175 kontenjanla en fazla sınıf öğretmeni alınacak.
Takip et
Öğretmen atamaları için başvuru süreci başladı!
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, geçtiğimiz günlerde Twitter’dan yaptığı açıklamada 15 bin öğretmen atamasının daha gerçekleştirileceğini duyurmuştu. Öğretmen alımı müracaatları bugün başladı, 8 Ekim’e kadar sürecek. Müracaatta bulunan adaylar 12 Kasım-27 Kasım 2021 tarihleri arasında sözlü sınava alınacak. Sözlü sınav neticeleri 27 Kasım 2021 tarihinde duyurulacak. Öğretmen ataması tercihleri 21-26 Ocak 2022 tarihleri arasında gerçekleşecek. Adaylar tercih neticelerini 31 Ocak 2022’de öğrenebilecek.

MAAŞ NE KADAR?

Öğretmen atama takvimi doğrultusunda yapılacak müracaatlarda 2020 ve 2021 KPSS taban puanı 50 olarak tespit edildi. Milli Eğitim Bakanlığı (MEB), 15 bin öğretmen alımına ilişkin branş bazında kontenjan dağılımını da açıkladı.

En fazla sınıf öğretmenliği, özel eğitim öğretmenliği ve okul öncesi öğretmenliğine kontejan açılırken, atamaya asıl teşkil eden 110 alandan her biri için kontenjan verildi. Göreve yeni başlayan bekar bir sözleşmeli öğretmenin net maaşı 5 bin 75 lira civarında olacak.

EN FAZLA HANGİLERİ?

Öğretmen atamaları için başvuru süreci başladı!

Listenin hepsine ‘personel.meb.gov.tr’den ulaşabilirsiniz.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.