Öğretmen Anneden 7 yaşındaki Çocuğuna Matkaplı İşkence!

Samsun'da babası ile birlikte yaşayan 7 yaşındaki Ömer Yusuf Asan'ın, annesi tarafından Van'a kaçırılarak işkence edildiği iddia edildi.

Samsun’da esnaflık yapan Emrah Asan oğulları henüz 2 yaşındayken ilkokul öğretmeni olan eşi Ayla K. ile ayrıldı. İddialara göre Ayla K. annesiyle birlikte Samsun’a gelerek oğlu Ömer’i Van’a kaçırdı. Anne Ayla K.’nın bir süre sonra babasının yanına gitmek isteyen oğluna birlikte yaşadığı İnan K. ile birlikte işkence yapmaya başladı.


7 yaşındaki çocuğun elini matkapla delmeye çalışan sözde anne, birlikte yaşadığı İnan K.nın da oğluna işkence yapmasına göz yumdu. Vücudunun büyük bir bölümünde ısıraktan oluşan tahrip olan talihsiz çocuk, son olarak öz evladını Van Gölü’ne atarak ölüme terk etti.

ELLERİNİ BAĞLAYIP DAĞA BIRAKMIŞLAR

Yüzme bilen Ömer kendi imkanlarıyla yüzerek karaya ulaşınca, çevredeki vatandaşların yardımıyla babasınına ulaşılarak teslim edildi. Çocuğunun gördüğü işkencelere sessiz kalmayan baba, eski eşi ve sevgilisini şikayet etti. Bu işkenceleri yapanların en ağır cezayı alması için mücadele veren baba Emrah Asan olayları şöyle anlatıyor, ”Oğlumu 1 ay önce Van’a kaçırdılar. Benim yanıma gelmek isteyince de işkencelere başlamışlar. Elini matkapla delmeye çalışmışlar 15 gün elini kıpırdatamamış. Ellerini bağlayıp Van’da bir dağa bırakmışlar, bir süre sonra gidip ölmediğini görünce de Van Gölü’ne atmışlar. Allahtan Ömer yüzme biliyordu, çıkınca iyi bir aileye denk gelmiş, şükürler olsun oğlumu kurtardım. Oğlum toparlandı, en kısa sürede ben de toparlanacağım”.

DAHA ÖNCE DE İŞKENCE YAPMIŞ

Öğretmenlik görevine devam eden vicdansız annenin 3 yıl önce de yine oğluna işkence yaptığını iddia eden baba Emrah Asan, ”3 yıl önce de şikayet ettim, serbest kaldı. Sadece adalet istiyorum” dedi.


Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı