adplus-dvertising

Öğrencilerin ‘Vatan Marşı’ klipi gurur kaynakları oldu

Ordu Fen Lisesi öğretmen ve öğrencileri tarafından, 19 Mayıs Genlik Haftası dolayısıyla ‘Vatan Marşı’ klipi hazırlandı. Destek almadan profesyonel bir biçimde 5 ay gibi bir sürede tamamlanan klip, öğretmen ve öğrencilerin ise gururu oldu.
Takip et
Öğrencilerin ‘Vatan Marşı’ klipi gurur kaynakları oldu
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Ordu Fen Lisesi öğretmen ve öğrencileri, 19 Mayıs Gençlik Haftası kapsamında farklı bir projeyi yaşama geçirmeyi hedefledi. Bu kapsamda klip çekmeyi düşünen öğretmen ve öğrenciler, sözleri meşhur sanatçı Kıraç’a ait olan ‘Vatan Marşı’nı çekmeye karar verdi. Profesyonel destek almadan, Ordu İl Emniyet Müdürlüğü, İl Jandarma Komutanlığı ve İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nden destek alarak, öğretmenler tarafından çekimleri yapılan ve öğrencilerin konu olduğu klip, okul yönetimi, öğretmen ve öğrencilerin gururu oldu.

Öğrencilerin ‘Vatan Marşı’ klipi gurur kaynakları oldu

Ordu Fen Lisesi Müdürü Turgay Türkmen, konu hakkında yaptığı açıklamada, “Ordu Fen Lisesi olarak, 19 Mayıs Gençlik Haftası kapsamında Kıraç’a ait ‘Vatan Marşı’nın klipini hazırladık. Öğrencilerimizin çalıp söylediği klipimizin görüntüleri, Ordu İl Milli Eğitim Müdürlüğü öğretmenleri tarafından çekildi. Türkiye’de 10 bin 596 lise arasından akademik manada en iyi ilk 100 lise arasında bulunan okulumuz, sanatsal, kültürel ve sportif faaliyetlerde de ilk 100’e girmek için çalışmalarına devam etmekte. 19 Mayıs Gençlik Haftası kapsamında hazırlanan bu muhteşem çalışmada emeği geçenlere teşekkür ediyorum” şeklinde konuştu.

Öğrencilerin ‘Vatan Marşı’ klipi gurur kaynakları oldu

“Tamamen öğrenci ve öğretmenlerimizin ortaya koyduğu bir ürün”

Öğrencilerin ‘Vatan Marşı’ klipi gurur kaynakları oldu

Okul Müdürü Turgay Türkmen, proje için profesyonel destek alınmadığını ifade ederek, “Tamamen öğrenci ve öğretmenlerimizin ortaya koyduğu bir ürün. Yalnızca İl Emniyet Müdürlüğümüz ve İl Jandarma Komutanlığımızdan bazı onlara ait görüntüler aldık. Onların dışındakiler tamamen Ordu’dan, turizm destinasyonlarından aldığımız görüntüler. Klip hazırlanması, enstrümanların söylenmesi de tamamen öğretmen ve öğrencilerimize ait” diyerek konuştu.

“Tamamlanması 5 ay sürdü”

Klip haline gelmesi ve bütün işlemlerin 5 ayı aşkın bir sürede tamamlandığını kaydeden Türkmen, “Ortalama 5 ay sürdü, öncelikle lüzumlu izinler için yazışmalar yapıldı. Ardından Kıraç Bey ile iletişim kuruldu, onun bestelemiş olduğu bir marş idi, kendisinden de olur alındıktan sonra stüdyo, dış çekim ve bütün işlemler 5 buçuk aylık bir emeğin neticesinde gün yüzüne çıktı. İnanıyorum ki, izleyenlerin de beğeneceği bir eser ortaya çıkmış oldu” dedi.

Öğrencilerin ‘Vatan Marşı’ klipi gurur kaynakları oldu

“Manalı ve güzel bir proje gün yüzüne çıktı”

Okulun Müzik Öğretmeni Çağlar Evrim Tatlıcı ise maksatlarının farklı bir çalışma ortaya koymak olduğunu, fen liselerinin akademik başarıları ile ön planda olduklarını ve kendilerinin güzel sanatlar alanında da öğrencilerinin iyi olduklarını göstermeyi hedeflediklerini ifade ederek, “Kıraç eseri seçildi, bu aşamada kişiler tespit edildi. Çalışmalara başlandı, stüdyo dönemi tamamlandı ve kliplendirme çalışmaları yapıldı. Bu süreçlerin sonunda da tamamlandığında bizim içimize sinen, bize ve öğrencilerimize layık olduğunu düşündüğümüz 19 Mayıs gibi çok manalı bir günde ortaya sunabileceğimiz, insanlarla buluşabilecek bir proje ortaya çıkardık” ifadelerine yer verdi.

Öğrencilerin ‘Vatan Marşı’ klipi gurur kaynakları oldu

Proje, öğrencilerin gurur kaynağı oldu

Projede yer verilen öğrenciler ise 19 Mayıs Gençlik Haftası kapsamında imza attıkları, profesyonel bir biçimde tamamladıkları projeden mutlu olduklarını ve gurur duyduklarını belirttiler.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.