adplus-dvertising

Öğrenciler karne heyecanı yaşadı

17 Haziran 2022, 11:50 tarihinde eklendi
2021-2022 eğitim ve öğretim senesi son ders zilinin çalmasıyla son buldu. Yaz tatiline kavuşan öğrenciler karne heyecanı yaşadı.
Takip et
Öğrenciler karne heyecanı yaşadı
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

2021-2022 eğitim ve öğretim senesi, son ders zilinin çalmasıyla sona ererken, öğrenciler karnelerine ve yaz tatiline kavuştu. Karne heyecanı yaşayan öğrenciler, Beşiktaş Şair Nedim Ortaokulu’nda da karne günü töreninde karnelerini aldı. Gerçekleştirilen törene Beşiktaş İlçe Milli Eğitim Müdürü Özcan Türkoğlu ve siyasi parti temsilcileri de katıldı. Tören İstiklal Marşı’nın okunması ve saygı duruşuyla başladı. Sonrasında şiirler okundu, folklor gösterisi yapıldı. Törenin sona ermesiyle öğrenciler sınıflara koştu ve karnelerine kavuştu. Karnelerine kavuşan öğrenciler heyecan yaşadı.

Öğrenciler karne heyecanı yaşadı

Bu yıl ortaokuldan mezun olan Zeynep Şengüler, “Karnem bence oldukça fazla iyi değil ama bu kadarını da bekliyordum. Teşekkür belgesi aldım. İnşallah takdir de alabilirim başka yıla. Sonunda mezun olduk. Biraz üzgünüm arkadaşlarımdan ayrıldığım için ama ortaokulu da bitirdim çok şükür. O yüzden biraz mutluyum” diyerek konuştu.

Öğrenciler karne heyecanı yaşadı

Mezun olan öğrencilerden Deniz Doster, “Bu yıl sekizinci sınıfı tamamladım. Karnem her zamanki gibi. Pek değişmiyor , notlarım hep aynı. Mezun olduğum için mutluyum tabii ama artık heyecanı kalmadı. Esas mühim olan LGS idi benim için. O da tam istediğim gibi geçmedi benim için. Ama önümde daha üniversite sınavı var. Ona çalışacağım. Mezun oluyorum bu yıl. Arkadaşlarımdan ayrılacağım için üzgünüm ama biz birbirimizi bırakmayız, gene görüşürüz” şeklinde konuştu.

Öğrenciler karne heyecanı yaşadı

Emir Kaan Dönmez, Emir Çelik, Emir Tuğra Karagöz ise, “Mutluyuz, heyecanlıyız. Bu yıl stresli geçti. Sınavlar da zordu zaten. O yüzden takdir almayı planlamıyorduk, aldık yani. Ne diyelim. Mutluyuz, dönem zor geçti. Bu dönem çok hızlı geçti, anlamadık. Güzeldi. Notlarımız da çok iyi” dedi.

Öğrenciler karne heyecanı yaşadı

Kızının karne heyecanına ortak olan veli Özlem Zeyrek , “Kızım 3 puanla takdiri kaybetmiş. Şuanlık çocuklar büyük bir pandemiden çıktılar. Pandemiden sonra iyi toparladılar. Memnunuz. Takdir bekliyorduk, 2-3 puanla kaçırmış. Mutluyuz” şeklinde konuştu.

Yaz tatili geldiği için mutlu olduğunu söyleyen öğrenci Emre Erdoğan, “Karnem normal yani, her zamanki gibi. Okul bitti diyerek sevinçliyim. Yaz tatilinde genellikle uyurum, dinlenirim. Ders de çalışırım oldukça az da olsa. Pek sevmiyorum. Notlar biraz iyi gibi” diyerek konuştu.

Düzce’de 73 bin öğrenci karne heyecanı yaşadı

kiye genelinde ilk ve orta dereceli okulların yaz tatiline girmesiyle beraber okullarda karne heyecanı meydana geldi. Düzce’de de 317 okulda 3 bin 362 derslikte 73 bin 291 öğrenci karnesini 4 bin 860 öğretmenin elinden aldı.

Öğrenciler karne heyecanı yaşadı

Öğrenciler karne heyecanı yaşadı

İlkokullarda ise ilk kez karnesini alan öğrenciler büyük sevinç yaşadı. Okulların 4. sınıfından mezun olan öğrenciler ise hüzne boğuldu. Okullarda öğrencilerin karne almasıyla başlayan yaz tatili 12 Eylül’de ilk ders zilinin çalmasıyla bitecek.

Bitlis’de 2 bin 397 öğrenci karne heyecanı yaşadı

Güroymak ilçesinde 2021-2022 eğitim-öğretim senesinin sona ermesiyle okul öncesi, ilkokul, ortaokul, temel eğitim ve liselerde öğrenim gören 2 bin 397 öğrenci karne heyecanı yaşadı. 19 Mayıs İlkokulunda, velilerin de katıldığı karne dağıtım töreni düzenlendi. İlçe Milli Eğitim Müdürü Nazım Budak, 2021-2022 eğitim ve öğretim senesinin huzurlu bir biçimde tamamlandığını belirtti.

Öğrenciler karne heyecanı yaşadı

Öğrencilere hitaben konuşan Budak, “Karneleri ne olursa olsun sevgili öğrencilerimizin yüzlerinden gülümseme, hayatlarından neşe ve mutluluk eksik olmasın. Kıymetli velilerimizden ricamız, notları düşükse yavrularını teselli etmeleri, başkaları ile kesinlikle kıyaslamamaları onları cesaretlendirmeleridir. Büyüdüklerinde anne ve babalarını kötü anılarla hatırlayıp üzülmesinler. Onların mutluluğu ve yüzlerindeki gülümseme karneden daha fazla kıymetlidir. Bütün öğrencilerimize, velilerimize ve öğretmenlerimize şimdiden iyi tatiller dilerim” şeklinde konuştu.

Öğrenciler karne heyecanı yaşadı

Yapılan konuşmanın sonrasında Milli Eğitim Müdürü ve Milli Eğitim Şube müdürleri öğrencilerin karnelerini dağıttı.

Maltepe’de polislerden şehit çocuklarına karne sürprizi

Maltepe’de bulunan bir okulda da 3 şehit çocuğu unutulmadı. Şehit çocuğu olan öğrenciler için atılan manalı bir adımda 2015 senesinde Iğdır’da Dilucu sınır kapısına giderken bombalı saldırı neticesi serviste 13 arkadaşı ile beraber şehit düşen polis memuru Yaşar Doğançay’ın çocukları, Ömer Hilmi Doğançay ve Ahmet Faruk Dogançay ile 2012 senesinde Bingöl Muş karayolunda sivil araçlara roket atarlı saldırı neticesi şehit düşen Er İdris Karakaşoglu’nun kızı Elanur Karakaşoğlu’na karneleri Maltepe ilçe emniyet müdürü Ali Kesikoğlu ve polis ekipleri verdi. Sonrasında ekipler, şehit çocuklara hediye takdiminde bulundu.

“Karnemi aldım çok mutluyum”

Karnesini polis ekiplerinin elinden alan şehit Er İdris Karakaşoglu’nun kızı Elanur Karakaşoğlu, “Karnemi aldım çok mutluyum. 5. sınıf oluyorum. Karnem güzel geldi. Büyüyünce veteriner olmak istiyorum. Çünkü hayvanları çok seviyorum. Tatilde arkadaşlarımla gezeceğim” şeklinde konuştu.

Öğrenciler karne heyecanı yaşadı

“Karne gününde şehit çocuklarımızı yalnız bırakmadık”

Okul yetkililerinden Kemal Tekden ise “Bugün karne günü, içlerinde şehit çocuklarımız var. Onları da karne günün de yalnız bırakmadık. Bu konuda Maltepe İlçe Emniyet Müdürü, yetkililer ve polis ekipleri eşliğinde okulumuzu ziyaret etti. Çok duygulu ve güzel bir an tamamını tebrik ediyorum” diyerek konuştu.

Konya’da 7 bin 731 öğrenci karne sevinci yaşadı

Kulu ilçesinde 2021-2022 eğitim ve öğretim senesi son buldu. 60 okulda eğitim ve öğrenim gören 7 bin 731 öğrenci karnelerini ve başarı belgelerini alarak yaz tatiline çıktı. Öğrenciler, karnelerini okul müdürleri ve öğretmenlerinin elinden aldı. Okullarda öğrencilere yönelik yapılan konuşmalarda, yaz tatilinin iyi geçirilmesi ve derslerinde zayıf bulunan öğrencilerin daha fazla çalışarak notlarını yükseltmeleri tavsiye edildi.

Öğrenciler karne heyecanı yaşadı

Muş’ta 107 bin 321 öğrenci karne heyecanı yaşadı

İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından merkez Prof. Dr. Vahit Özmen İlkokulu’nda gerçekleştirilen karne dağıtım törenine; Vali Yardımcısı Hasan Taş, İl Milli Eğitim Müdürü Enver Kıvanç, şube müdürleri, öğretmen ve öğrenciler ile aileler katıldı. Çocukların karne heyecanına ortak olan Vali Yardımcısı Taş, öğrencilere karnelerini teslim ederek, iyi tatil temennisinde bulundu.

Öğrenciler karne heyecanı yaşadı

Programı sebebiyle karne törenine katılamayan Muş Valisi İlker Gündüzöz’ün öğrencilere selamını ileten Vali Yardımcısı Taş, karne töreninin bir yerde son ve bir yerde de yeni başlangıç olduğunu belirtti. Öğrencilerin yarının doktoru, valisi, kaymakamı, öğretmeni olacağını işaret eden Taş, “Bu ülkenin sizlere ihtiyacı var. Bu ülke sizlerin omzunda yükselecek. Buna inancımız tamdır. İnşallah hepiniz güzel bir not almışsınızdır. Tabi kötü not alan kardeşlerimiz asla üzülmesin. Dediğim gibi yeni bir başlangıç olacak. İnşallah bundan sonra daha iyi bir düzeye geleceksiniz. Şimdiden güzel bir yaz tatili geçirmenizi diliyorum” şeklinde konuştu.

Öğrencilerin karne sevinci: Pandemisiz ilk yaz tatili başladı

Korona virüsü (Covid-19) salgını sebebiyle ortalama 1,5 senelik aranın sonrasında 6 Eylül 2021’de yüz yüze olarak başlatılan 2021-2022 eğitim öğretim senesi son buldu. Kırıkkale’de okul öncesi, ilköğretim ve ortaöğretim okullarında eğitim gören ortalama 47 bin öğrenci, karne alarak yaz tatiline girdi.

Öğrenciler karne heyecanı yaşadı

İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından Şehit nazir Elitok İlkokulu’nda karne dağıtım töreni düzenlendi. Karne öncesinde okul bahçesinde gerçekleştirilen etkinlikte öğrencilerin hazırladığı çeşitli gösteriler renkli görüntülere sahne oldu. Harmandalı oynayan öğrenci, üstünde taşıdığı Türk bayrağını Vali Bülent Tekbıyıoğlu’na verdi.
Vali Tekbıyıkoğlu, öğrencilerle beraber şehit adlarının yazılı olduğu saksıya çiçek dikti. Buradaki etkinliğin sonrasında Vali Tekbıyıkoğlu ve beraberinde İl Milli Eğitim Müdürü Hayati Telefoncu, öğretmenler ve veliler, sınıflarda öğrencilerin karne heyecanına ortak oldu. Vali Tekbıyıkoğlu, öğrencilere karnelerinin yanında hediye de vererek hatıra fotoğrafı çekindi.

Tören sonrası basın mensuplarına açıklamalarda bulunan Vali Bülent Tekbıyıkoğlu, öğrencilerin tatilde eğitimlerden uzak kalmamalarını tavsiye etti.

Öğrenciler karne heyecanı yaşadı

Vali Tekbıyıkoğlu, “Bu yılın öbür yıllardan farkı var. İnsanoğlunun başına 100 senede bir gelen pandemiden sonraki ilk örgün eğitime başladığımız sene. Çocuklarımızın uzak kaldıkları okullara tekrar kavuştu. Öğretmenlerimiz de gene aynı heyecan vardı. Bu yıl ortalama 47 bin öğrenci karne sevinci yaşadı. Okulun örgün eğitimin hakkını vermek bir kenara tatilin de haklarını vermesine ve gene tatille birlikte eğlence ile birlikte eğitimlerinden de uzak kalmamalarını tavsiye ediyoruz” şeklinde konuştu.

İşitme engelli öğrenciler de törenle karnelerini aldı

Çamlıca Mahallesi’nde bulunan Ahmet Yesevi İşitme Engelliler Okulu’nda gerçekleştirilen karne törenine, Eskişehir Valisi Erol Ayyıldız, AK Parti Eskişehir Milletvekili Emine Nur Günay, Tepebaşı Kaymakamı Ahmet Önal, İl Milli Eğitim Müdürü Pervin Töre, Tepebaşı İlçe Milli Eğitim Müdürü Mustafa Özcan katıldı. Gerçekleştirilen törenin sonrasında duyma engelli öğrencilere sınıflarında karneleri ve hediyeleri verdi. Anaokulu ve ilkokul düzeyindeki çocuklara karnelerini ve hediyelerini veren protokol mensupları, engelli öğrencilerin karne sevincini paylaştı.

Öğrenciler karne heyecanı yaşadı

Engelli öğrencilerin karnelerini aldığı esnada oluşan samimi ortam içleri ısıttı. Vali Ayyıldız, karne verdiği bir öğrencinin elini öperken, öbür protokol mensupları de miniklere sevgilerini gösterdi.

Murat Horoz – Gülşah Kahveci – Selçuk Akyol – Gürkan Olcay – Aykut Zor – Muharrem Çam – Sevgi Canpolat – Ömer Keleş – Uğur Ulu – Hasan Ay – Ali Furkan Çetiner

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.