adplus-dvertising

Öğrenciler gönüllü oldu köy okulunu yeniledi

İzmir Kavram Meslek Yüksekokulu’nda (İKMYO) öğrenim gören Toplum Gönüllüleri Vakfı (TOG) mensubu İKMYO-TOG gönüllüleri, 27 öğrencinin birleştirilmiş sınıfta eğitim gördüğü İzmir’in Torbalı ilçesindeki köy okulunun tadilatını gerçekleştirdi.
Takip et
Öğrenciler gönüllü oldu köy okulunu yeniledi
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

İzmir Kavram Meslek Yüksekokulu Bilgisayar Programcılığı 2’nci sınıf öğrencisi Tuğrul Görmez almış olduğu “Gönüllülük Çalışmaları” dersi kapsamında, yaşadığı köyde onarıma ve tadilata ihtiyacı olan ilkokul için “Rengarenk Duvar” ismini verdiği sosyal sorumluluk projesi için harekete geçti.

Öğrenciler gönüllü oldu köy okulunu yeniledi

Köy okulunun bakımını gerçekleştirmek ve güzelleştirmek ismine, mensubu olduğu İKMYO-Toplum Gönüllüleri Kulübü Koordinatörü Fizyoterapi 2’nci sınıf öğrencisi Hanife Çelik ile beraber, öğrenci topluluğu üstünden proje fikrine destek verecek öbür gönüllü arkadaşlarına çağrıda bulundular. Eylül 2021’den itibaren birçok sponsor ve kaynak arayışına başlayan gençler, projelerini farklı programlardan 20 gönüllü ile beraber yaşama geçirdi.

Öğrenciler gönüllü oldu köy okulunu yeniledi

“Eksikleri temin ettiler”
Okulun eksiklerini ve ihtiyaç listesini çıkaran öğrenciler, şehirdeki esnafı, yerel yönetimleri ve kurumsal firmaları ziyaret edip eksikleri temin etti. Öncelikle Şubat ayında 27 öğrencinin mont ve bot ihtiyacını temin eden öğrenciler, İzmir Torbalı Yeşilköy’de bulunan Yeşilköy İlkokulu’nun onarım ve boyama çalışmaları için kolları sıvadı. Hem eğlenen hem de yoğun bir emek harcayan ekip, 2 günün sonunda çocuklar için yepyeni bir okul hazırladı.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.