adplus-dvertising

Öğrenci Okul Numarası Nasıl Öğrenilir? AÖL Okul Numarası Sorgulama

Öğrenci okul numarası öğrencinin, okul yönetiminin ve velilerin işlerini kolaylaştırmak için her öğrenciye farklı verilen bir numaradır. Özellikle E-okul sistemine, AÖL sınavlarına girerken bu numarayı bilmeniz şart. Okul numarası öğrenme, okul numaramı unuttum, okul no öğrenme, e- Devlet, AÖL öğrenci numarası öğrenme, sms ile okul no sorgulama nasıl sorularının cevabı haberimizde.
Takip et
Öğrenci Okul Numarası Nasıl Öğrenilir? AÖL Okul Numarası Sorgulama
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Öğrenci numarası e-Okul sistemine giriş için mutlak gerekli olan bilgilerdendir. Velilerin veya öğrencilerin bu numarayı unuttukları zaman nasıl yol izleyeceklerini bu yazımızda bulabilirsiniz.

Özellikle de e-Okul sistemine giriş yaparken gerekli olan öğrenci numarasını öğrenmek için öğrenciler ve veliler aşağıdaki adımları uygulayarak öğrenci no. öğrenebilirler.

e-Okul Öğrenci Okul No Öğrenme

Her öğrenciye okul tarafından farklı bir öğrenci numarası verilir. Öğrenci numarası hem okul yönetimine hemde e-Okul sistemine giriş yapmak için öğrenci ve velisine lazım olabiliyor. Okul numarasını bilmiyorsanız veya unuttuysanız okulunuzun öğrenci işleri bölümü veya müdürlüğe giderek öğrenebilirsiniz. Bir diğer okul no öğrenme yönetimi ise e-Devlet sayfasıdır. e-Devlet’e giriş yaptıktan sonra Milli Eğitim Bakanlığı Öğrenci Bilgi Sistemi‘ne giriş yaparak okul numarasını öğrenebilirsiniz. Okul numarasını sadece öğrencinin velisi öğrenebilir. Eğer öğrencinin velisi siz değilseniz “Velisi olduğunuz bir öğrenci bulunmamaktadır.” uyarısı alırsınız.

AÖL Öğrenci Numarası Öğrenme (Açık Öğretim Lisesi)

AÖL açık lise öğrenci giriş sayfasına T.C. Kimlik veya Öğrenci Numarası ile giriş yapılmaktadır. Aöl öğrenci no öğrenme işlemini e-Devlet sayfasından gerçekleştirebilirsiniz. Açık Öğretim Lisesi kaydınız bulunuyorsa öğrenci numarasını öğrenmek için aşağıdaki adımları takip ediniz.

Öğrenci Okul Numarası Nasıl Öğrenilir? AÖL Okul Numarası Sorgulama

AÖL açık lise ögrenci giriş sayfasına T.C. Kimlik veya Öğrenci Numarası ile giriş yapılmaktadır. Aöl öğrenci no öğrenme işlemini e-Devlet sayfasından gerçekleştirebilirsiniz. Açık Öğretim Lisesi kaydınız bulunuyorsa öğrenci numarasını öğrenmek için aşağıdaki adımları takip ediniz.

T.C. Kimlik numaranız ve e-Devlet şifreniz ile sisteme giriş yapın.

Arama kısmına Açık Öğretim Liseleri Öğrenci Durum Belgesi Sorgulama yazarak ilgili sayfaya gidin.

Açılan sayfada lise kayıt bilgileriniz ve öğrenci numaranıza ulaşabilirsiniz.

Açık lise öğrenci numarası ile Açık Öğretim Liseleri Öğrenci sayfasına giriş yapabilirsiniz.

Öğrenci Okul Numarası Nasıl Öğrenilir? AÖL Okul Numarası Sorgulama

e-Devlet Okul Numarası Öğrenme

Okul numaramı unuttum diyenler öğrenci okul no sorgulama işlemi e-Devlet sayfası üzerinden yapılabilmektedir. İlkokul, Ortaokul, Lise ve Üniversite öğrencilerine ait okul numarasını öğrenmek için sisteme giriş yapmanız yeterli olacak. Milli Eğitim Bakanlığı Öğrenci Bilgi Sistemi sayesinde öğrenci numarasını öğrenebilirsiniz.

e-Devlet sisteminden velisi olduğunuz öğrencinin okul no öğrenebilirsiniz. Öğrenci Bilgi Sisteminde listelenen öğrencilerinizin isminin yanında bulunan bağlantıya tıklarsanız e-Okul sistemine direkt ulaşabilirsiniz. Açılan sayfada öğrencinize ait tüm bilgilere ulaşabilirsiniz. e-Devlet öğrenci numarası nasıl öğrenilir?

e-Devlet sistemine giriş yapabilmeniz için şifrenizin olması gerekiyor. Şifreniz var ise TC kimlik numaranız ve şifreniz ile giriş yapabilirsiniz. Şifreniz yok ise en yakın PTT’ye giderek şifre alabilirsiniz.

Sisteme giriş yaptıktan sonra https://www.turkiye.gov.tr/ogrenci-bilgi-sistemi linkine tıklayarak ilgili sayfaya gidebilirsiniz. Veya arama butonuna “Milli Eğitim Bakanlığı Öğrenci Bilgi Sistemi” yazarak aratabilirsiniz.

Öğrenci Bilgi Sistemi sayfası açıldığı zaman velisi olduğunuz öğrenciler listelenecektir.

Velisi Olduğunuz Öğrenciler listelenirken Öğrenci Oku No ve Veli Bilgilendirme Sistemine Bağlan gibi butonlar da görünecektir.

Öğrenci numarasını buradan öğrenebilir ve e-Okul sistemine giriş yapabilirsiniz.

Öğrenci Okul Numarası Nasıl Öğrenilir? AÖL Okul Numarası Sorgulama
Lise Okul Numarası Öğrenme

Lise öğrencilerinin e-Okul sistemine bağlanabilmeleri için öğrenci numaralarını bilmeleri gerekiyor. Eğer lise okul no bilmiyorsanız veya unuttuysanız e-Devlet ile öğrenmeyi deneyebilirsiniz. Bu yöntemi uygulama şansınız yoksa okul yönetimine giderek okul numaranızı öğrenebilirsiniz. Bu işlemler dışında lise okul numarasının kaç olduğunu öğrenmeniz mümkün değildir. Eğer öğrenci velisi iseniz e-Devlet sisteminden veya okul yönetiminden öğrenmek dışında başka bir alternatifiniz bulunmuyor.

Okul Numarası Öğrenme (Ortaokul)

Ortaokul öğrenci numarası öğrenmek isteyenler için de iki farklı yöntem bulunmaktadır. Birinci yöntem öğrenci velileri e-Devlete giriş yaparak öğrenebilir. İkinci yöntem ise okul yönetimine başvurmak. Bu iki işlem dışında okul numarasına ulaşmanın imkanı yoktur.

Üniversite Öğrenci Numarası Öğrenme

Üniversite öğrencileri okul no öğrenmek için aşağıdaki yöntemleri kullanabilirler.

Yöntem 1: Üniversite öğrenci numarasını öğrenmek için gittiğiniz Üniversitenin öğrenci işlerine gidebilirsiniz.
Yöntem 2: Bir çok üniversitenin web sitesinden öğrenci mo sorgulama işlemi yapılmaktadır. Örnek vermek gerekirse Akdeniz Üniversite’sinin Öğrenci Numarası Sorgulama servisi bulunmaktadır. T.C. Kimlik Numarası ve Baba adı bilgilerini girerek öğrenci no öğrenilebiliyor.

Hangi üniversiteye gidiyorsanız web sitesine girip öğrenci numarası sorgulama sayfasına giderek sorgulama yapabilirsiniz.

e-Okula Nasıl Girilir?

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından hazırlanan e-Okul Yönetimi Bilgi Sistemi Girişi Veli Bilgilendirme Sistemi sayesinde veliler öğrencileri hakkında tüm bilgiye ulaşabiliyor. Ayrıca öğrenciler de bu sistem sayesinde devamsızlık, burs bilgileri, ders notları, ders programı gibi bir çok bilgiye tek tıkla ulaşabiliyor.

Öğrenci Okul Numarası Nasıl Öğrenilir? AÖL Okul Numarası Sorgulama
e-Okul sistemine Öğrenci T.C. Kimlik Numarası ve Öğrenci Okul Numarası ile giriş yapılmaktadır. Yukarıdaki doldurulması gereken alanları tıkladıktan sonra giriş butonuna tıklayın. Açılacak olan sayfada öğrenci resmi ve istenen bilgileri doğru şekilde girip devam et diyerek sisteme giriş yapabilir öğrenci detaylarına ulaşabilirsiniz.

Okul Numarası Olmadan E-Okula Giriş Yapılabilir mi?

Okul numarasız e-Okul sistemine giriş yapılamaz. e-Okul sistemine sadece Öğrenci T.C. Kimlik Numarası ve Öğrenci Okul Numarası ile giriş yapabilirsiniz. Eğer okul numarasını bilmiyorsanız veya unuttuysanız ilk olarak bunu öğrenmeniz daha sonra sisteme giriş yapmanız gerekecek.

Mobil bilgi servisi okul numara öğrenme- SMS ile öğrenci no öğrenme

Öğrenci bilgilerini mobil ortamdan SMS ile “otomatik” olarak alabilecekler. Bunun için üye olmanız yeterlidir. Servise üye olmak için: ÖĞRENCİ TC KİMLİK NUMARASINI yaz 8383’e gönder. Servise üye olan ya da üye olmayan tüm kullanıcıların yapacakları her bir sorgulama için 1 TL ücretlendirme yapılır.

Öğrenci Okul Numarası Nasıl Öğrenilir? AÖL Okul Numarası Sorgulama
Mobil bilgi servis, Turkcell, Vodafone ve Türk Telekom tarafından hizmet vermektedir. Bu GSM operatörler sayesinde e-okula okul yönetim tarafından girilen her türlü bilgi size kısa mesaj olarak gönderilecektir. Ancak bu ücretli bir uygulamadır. Sorgulama yapmak istediğinizde 1,00 TL. ücret ödemek durumunda kalırsınız. Aylık abonelik se 2,5 TL.‘ dir.

Bu hizmete üye olmak çok kolaydır. Çocuğunuzun T.C. kimlik numarasını 8383‘ göndererek her türlü bilgiden anında haberdar olabilirsiz. Ayrıca abonelik iptal yapmak istediğinizde de İPTAL yazıp 8383’ e göndermeniz gerekiyor. Bu sistem haberdar olmak açısından dezavantajlıdır. Ancak okul dairesi bilgiler sisteme geç kaydederse siz de geç bilgilendirilmiş olacaksınız.

Açık öğretim ortaokul ve liselerinde okuyan öğrencilerin bilgileri de burada yer almaktadır. Mesaj kısıtı 30 adettir. Bu sayıya kadar bilgilendirme mesajını 2,5 TL’ ye edinebilirseniz.

Öğrenci Okul Numarası Nasıl Öğrenilir? AÖL Okul Numarası Sorgulama

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.