Öğrenci Kredi ve Burslarına Yüzde 10 Zam Yapıldı

Cumhurbaşkanı Erdoğan AK Parti grup toplantısında öğrenci kredi ve burslarına yüzde 10 zam yapılacak 550 lira yapıldığını söyledi.
Öğrenci Kredi ve Burslarına Yüzde 10 Zam Yapıldı
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, partisinin TBMM Grup Toplantısı’nda önemli açıklamalar yaptı.

Erdoğan’ın açıklamalarından öne çıkanlar şu şekilde:

“Türkiye’yi terör örgütleri aracılığı ile kuşatmayı düşünenlere yanıtımızı teröristlerin direkt olarak inlerine girip tepeleyerek verdik.

Nerede ülkemize doğrultulmuş silah bulunuyorsa üstüne gidip imha ettik. 17 sene geriye gittiğimiz zaman kalkınma, büyüme ve refah mücadelesini de ihmal etmedik. Hükumete geldiğimiz zaman ülkemizi eğitim, sağlık, adalet ve emniyet sütunları üstünde yükselteceğimize söz verdik. Eğitim bütçede hep ilk basamakta bulundu. Antidemokratik uygulamalara son verdik.

ÖĞRENCİ KREDİ VE BURSLARINA ZAM

2020 Ocak ayı itibari ile lisans öğrencilerimizin öğrenim kredisi ya da bursu 500 liradan yüzde 10 zamla 550 liraya yükselecek. Öğrenim kredisi rakamları Ocak ayından itibaren yüksek lisansta bin 100 lira, doktorada bin 650 lira olarak verilecek.

Savunma sanayinde geldiğimiz zaman yüzde 20 şimdi yüzde 70’e varan bir rakamı yakaladık. Türkiye milli güvenliği için arzu ettiği gibi operasyon yapabiliyorsa savunma sanayisinde geldiğimiz noktaya borçluyuz.”

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.