adplus-dvertising

Oğlunun öğretmeni tarafından darp edildiğini, evine gelen sosyal hizmetler görevlisinden öğrendi

Kocaeli’de 17 yaşındaki genç, çıraklık eğitimi aldığı okulda öğretmeni tarafından darp edildi. Şiddet anları, sınıftaki başka bir öğrenci tarafından cep telefon kamerası ile kaydedildi. Oğlunun öğretmeni tarafından darp edildiğini, evlerine gelen Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü görevlisinden öğrenen baba, “Canım çok yandı. Ne demek 17 yaşındaki bir delikanlıyı arkadaşlarının yanında evire çevire dövmek? Bunun psikolojisini düşünebiliyor musunuz?” şeklinde konuştu.
Takip et
Oğlunun öğretmeni tarafından darp edildiğini, evine gelen sosyal hizmetler görevlisinden öğrendi
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Olay, bir kaç gün önce İzmit Mesleki Eğitim Merkezi’nde yaşandı. Edinilen bilgiye göre, makine bölümünde eğitim alan ve haftada bir gün okula giden 17 yaşındaki M.H.Y., öğretmeni tarafından darp edildi. Şiddet anları, sınıftaki başka bir öğrenci tarafından cep telefon kamerası ile kaydedildi.
M.H.Y.’nin ailesi ise darp olayını günler sonra evlerine gelen Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü görevlisinden öğrendi. Şiddet görüntüsünü izleyen aile, neye uğradıklarını şaşırdı. Baba Ahmet Yilman (57), konunun takipçisi olacaklarını belirterek, öğretmenin ceza almasını istedi.

Oğlunun öğretmeni tarafından darp edildiğini, evine gelen sosyal hizmetler görevlisinden öğrendi

“Bu biçimde meydan dayağı atılmaz”

Geçtiğimiz pazartesi günü M.H.Y.’nin eve moralsiz geldiğini belirten Yilman, “Çocuğum çok durgundu. ‘Oğlum ne oldu? Bir şey mi oldu? Okulda biriyle kavga mı ettin?’ diyerek sorduk, ‘Yok’ diye geçiştirdi. Akşam saatlerinde Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü’nden bir bayan geldi. M.H.’yi sordu, şu anda yanımızda olmadığını söyledik. Konuyu sorduğumuzda, ‘Öğretmeni tarafından darp edilmiş, sizin haberiniz yok mu?’ şeklinde konuştu. Bizde haberimizin olmadığını söyledik. Çocuğumuz bize bir şey söylemedi. Olay mayıs ayında olmuş. Görevli personel, ‘Yarın gelin, bunu halledelim. Siz takip etmezseniz, biz takip edeceğiz’ şeklinde konuştu. Bende sabah hanım ve büyük oğlumu Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü’ne gönderdim. Onları İl Milli Eğitim Müdürlüğü’ne yönlendirdiler. Müdüre her şeyi anlatmışlar, kendisi isyan etmiş. ‘Bu Şekilde bir şey olamaz, ne yapmaya çalışıyor? Bu çocuk ne yaptı ki ona bu şekilde oldu?’ demiş. Bu biçimde meydan dayağı atılmaz. Oğlum pazartesi günü okula gittiğinde videoyu çeken çocuk, ‘Ben, öğretmen seni döverken videoyu çektim’ demiş. Oğlumda videoyu kendisine göndermesini istemiş, çocuk da göndermiş. Yengesi de videoyu yakaladı, oğlum bakarken görmüş. İş bu şekilde gün yüzüne çıktı” şeklinde konuştu.

Oğlunun öğretmeni tarafından darp edildiğini, evine gelen sosyal hizmetler görevlisinden öğrendi

“Canım çok yandı”

Üzgün olduğunu ifade eden baba Ahmet Yilman, “Canım çok yandı. Ne demek 17 yaşındaki bir delikanlıyı arkadaşlarının yanında evire çevire dövmek? Bunun psikolojisini düşünebiliyor musunuz? Onun için bu işin peşinden sonuna kadar gideceğim” diyerek konuştu.

“Arkadan gelip ensesinden tutmuş”

Darp olayının nedenine değinen Yilman, “Oğlumun anlattığına göre; arkasında oturan arkadaşı ‘Saat kaç?’ diyerek sormuş. O da saati söylemiş. Öğretmen de ikisi arasında diyalogu görmüş ve ‘Dersi niye kaynatıyorsunuz?’ demiş, argo kelime kullanmış. Sonrasında omzunu ezmiş. Oğlum da, ‘Hocam al elini, canımı yaktın’ deyince, ‘Yakarım’ deyip başka argo kelimeler kullanmış. Bu defa çocuk yerine oturmuş, arkadan gelip ensesinden tutmuş. Şiddet uygulamış. Konuşmalarda da ‘Dayak nasıl atılır’ diye vuruyor” dedi.

Oğlunun öğretmeni tarafından darp edildiğini, evine gelen sosyal hizmetler görevlisinden öğrendi

“Annesi sinir krizi geçirdi, sinirlerim hala bozuk”

Şiddet anlarını izleyen eşinin fenalık geçirdiğini anlatan Yilman, sözlerine şu şekilde devam etti:
“O videoyu izleyince annesi bayıldı. ‘Bu nasıl dayak? Ben oğlumu dayak yemeye mi gönderiyorum’ şeklinde konuştu. Varsa bir suçu biz buradayız, bize söyleyeceksin. Ya da disipline vereceksin, sen vuramazsın. Annesi o akşam sinir krizi geçirdi, sinirlerim hala bozuk. Hala bir şey yapamadım, adamı göremedim, bir şey diyemedim. Öğretmensin, çocuk bir yanlış yapmıştır, sana saygısızlık yapmıştır, atarsın iki tokat olay biter. Ama bu meydan dayağına giriyor. Sınıfta kaç kişi var, tamamı gülüyor. Şuandaki nesil bu şekilde. Arkadaşları dayak yiyor, diğerleri gülüyor”

“Biz evde eğitiyoruz, orada darp ediliyor”

Konunun takipçisi olacağını ifade eden Yilman, “Bu bir ceza alacak, bu yanına kar kalmayacak. Bu çocukları okula gönderiyoruz. Ara Sıra bu şekilde olaylar oluyor. Çocuklar korkuyor, korkmasın. Ailesine anında bildirsin. Gereği zamanında yapılsın. Bizim çocuğumuz tembihimizi tuttu. ‘Oğlum aman öğretmenlerine karşı çıkma’ Onları üzme, dersi dinle, kaynatma’ diye nasihat ediyoruz. Biz evde eğitiyoruz, orada darp ediliyor” ifadelerini kullandı.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.