adplus-dvertising

Oğlunu elinde broşür ile her yerde arıyor

Antalya’da 50 bin TL ödül koyduğu oğlunu 103 gündür her yerde arayan anne, bir haber alamayınca gözyaşlarına boğuldu. Gözü yaşlı anne Ruken Gökçen, “Benim için ödülün miktarı mühim değil, yeter ki oğlum bulunsun. Ben canımı bile veririm. Yeter ki çocuğum ortaya çıksın. Benim oğlumdan başka kimsem yok. Tek dayanağım oydu o da gitti. Bir kere sesini işitmek istiyorum. Başka bir şey istemiyorum” sözleri ile yaşadığı vaziyeti anlattı.
Takip et
Oğlunu elinde broşür ile her yerde arıyor
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Antalya’da yaşayan ve hasar danışmanı olarak çalışan 29 yaşındaki Rohat Balkı, çalıştığı iş yerinden 3 Ocak tarihinde 2 saatliğine izin aldı. Balkı’ya annesi Ruken Gökçen, hem telefondan arama hem de mesaj yoluyla ulaşamadı. Ruken Gökçen’e, akşam saatlerinde oğlunun telefonunun Konyaaltı sahili 14 numaralı plajın yakınındaki bir bankta bulunduğu bilgisi geldi. Polis Merkezinden oğlunun telefonunu teslim alan anne Gökçen, bütün aramalarına karşın bir ize ulaşamadı ve kayıp müracaatında bulundu. Anne Gökçen ve yakınları 113 gündür kent genelinde yaptıkları aramalarda Rohat Balkı’dan bir ize ulaşamadı.

Oğlunu elinde broşür ile her yerde arıyor

Son görüldüğü yerde denizden arama yapıldı

Yapılan girişimlerin sonrasında Balkı’nın son görüldüğü nokta olan sahilde denizden bir arama yapılmasına karar verildi. Antalya Emniyet Müdürlüğü Deniz Limanı Şube Müdürlüğü Sualtı Grup Amirliği ve Antalya Sahil Güvenlik Sualtı Eğitim Merkezi bünyesinde Dalış, Emniyet, Güvenlik ve Arama Kurtarma (DEGAK) ekipleri su altında arama çalışması yaptı. Aramalarda drone ve su altı robotu da kullanıldı. Ortalama 3 saat süren çalışmalarda bir ize rastlanmadı.

Oğlunu elinde broşür ile her yerde arıyor

Gözü yaşlı anne 50 bin TL ödül ile aramaya başladı

Yapılan çalışmalarda bir ize ulaşamayan anne Ruken Gökçen son olarak üstünde “bulan kişiye 50 bin TL ödül verilecektir” yazan afiş hazırlattı. Gözü yaşlı anne eline aldığı afiş ile oğlunu aramaya başladı. Koyduğu ödül ile de bir neticeye ulaşamayan acılı anne sanki gözyaşlarına boğuldu. Oğlu ile en son 3 Ocak’ta görüştüğünü söyleyen Gökçen, “Son olarak işine gitti. İşyerinden beni aradı birkaç kez. Ondan sonra haber alamadım. Müdürü habere çıkarak dönmediğini belirtti. Hastalandı da eve mi geldi diyerek düşündüm. Eve baktım evde de yok. Ondan sonra gece beni birisi aradı. Konyaaltı sahilinde bir telefon bulduğunu belirtti. Karakola giderek kayıp müracaatında bulundum. Her yerde arama yapıldı” şeklinde konuştu.

Oğlunu elinde broşür ile her yerde arıyor

“Benim için ödülün miktarı mühim değil, yeter ki oğlum bulunsun”

Türkiye genelinde aramaların devam ettiğini söyleyen Gökçen, “Hiçbir ipucuna rastlayamadık. 50 bin TL ödül koydum. Benim için ödülün miktarı mühim değil, yeter ki oğlum bulunsun. Ben canımı bile veririm. Yeter ki çocuğum ortaya çıksın. Bir iki adet esassız ihbar geldi. Onun dışında başka ihbar da yok. Benim oğlumdan başka kimsem yok. Tek dayanağım oydu o da gitti. Bir kere sesini işitmek istiyorum. Başka bir şey istemiyorum. Yeter ki yaşadığını bileyim. Bir anne olarak yaşadığını hissediyorum. Başka türlüsünü düşünmek istemiyorum. Antalya emniyeti aramaktan vazgeçmedi” sözlerine yer verdi.

Oğlunu elinde broşür ile her yerde arıyor

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.