Oğlu İçin Toplanan Yardım Paralarıyla Kaçan Baba Pes Dedirtti

Brezilya’da kas hastalığı ile mücadele eden oğlu için toplanan 1 milyon TL’yi alıp kayıplara karışan baba, kadınlarla yakalandı.

Brezilya’da 19 aylık Joao Miguel, Spinal Müsküler Atrofi olarak adlandırılan kas hastalığıyla mücadele ediyor. Ailesi çocuklarının tedavi masraflarını karşılayamayınca çareyi yardım aramakta buldu. Başlattıkları yardım çağrısına İngiliz Atletico Mineiro takımının kalecisi destek vererek bir kampanya başlattı.


Brezilyalı kaleci Victor Bagy, formasını internet üzerinden açık artırmayla satışa çıkararak sattı ve kampanyadan toplamda 1 milyon 822 bin 500 TL gelir elde etti. Yardımsever kaleci paranın tümünü oğullarının hastalığı için aileye bağışladı. Fakat vicdansız baba verilen paranın 1 milyon TL’lik kısmını eşinin hesabından alarak ortadan kayboldu.

PARANIN BİR KISMINI GENEL EV KURMAK İÇİN KULLANMIŞ

Eşinin paraları alıp kaçtığını anlayan acılı anne polise eşi için suç duyurusunda bulundu. Polis ekipleri yaptığı çalışmalar sonucunda vicdansız baba Mateus Alves’i bir otel odasında kadınlarla eğlenirken yakaladı. Yakalanan Alves, sorgusundaki itiraflarda paranın bir bölümü ile uyuşturucu aldığını söylerken bir bölümü ile de kadınlarla harcadığını söyledi.

Arves ayrıca paranın 70 bin TL’lik kısmını da genel ev açmak için kullandığını itiraf etti. İfadesinin ardından tutuklanan babanın 5 yıla kadar hapis cezası alacağı öğrenildi.


'Cevap kağıdım sosyal mesafeyi korudu' diyen öğrenci herkesi güldürdü

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı