adplus-dvertising

Of Aman Nalan, panik atak yüzünden Bodrum’da inzivaya çekilmiş!

‘Of Aman’ lakabıyla tanınan Nalan, Armağan Çağlayan’a misafir oldu. Şarkıcı, panik atak bozukluğu yaşadığı dönem bir sene evden çıkamadığını belirtti: “Kalp krizi geçiriyormuş gibi hissediyordum. Tedavi olup Bodrum’a yerleştim ve huzuru buldum.”
Takip et
Of Aman Nalan, panik atak yüzünden Bodrum’da inzivaya çekilmiş!
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

90’lı senelerin sevilen sanatçısı Nalan, Armağan Çağlayan’ın YouTube’da yayınlanan “Dur Bi Dinle” programına misafir oldu. Nalan, keşfediliş hikâyesini şu şekilde anlattı: “Zeynep Talu, Garo Mafyan’a solist arıyordu. Bana onunla Altın Pınar’ın barında buluşmamı söylediler. Ancak başka bir yerde çalıştığım için gitmedim. Zeynep Talu da çalıştığım bara gelip beni dinledi. Her şey öyle başladı.” Şarkıcı, “Of Aman” lakabını kendisine Garo Mafyan’ın taktığını belirtti: “İlk albümüm çıktığında Garo Abi, ‘Senin ismin Of Aman Nalan. Ferdi Tayfur’un da kadın versiyonu olacaksın’ şeklinde konuştu. Benim arabesk müzik söylemem bekleniyordu. Ancak pop’un üstüne Türk müziği vokali yaptım. Bu yüzden senelerce ‘Ne tarz yaptığını bilmiyor’ dediler.”

Of Aman Nalan, panik atak yüzünden Bodrum’da inzivaya çekilmiş!

Nalan ilk albümünü 1994 senesinde çıkardı. ‘Tutmayın Beni, Of Aman, Bunun Isimi Sevda’ şarkıları döneme damga vurdu.

Şarkıcılığı bırakmadım

Nalan, 2013-2016 senelerinde panik atak bozukluğu yaşadığını da anlattı: “Neredeyse bir sene evden dışarı çıkamadım. Çıktığımda da titriyor, arabayı kullanamıyordum. Kalp krizi geçiriyormuş gibi hissediyorum. Ölümden de korkmam esasında. ‘Bir şey olacak, öleceğiz’ ya da ‘Bana bir şey olmazsa onlara olacak’ hissiyle bir sene geçti. Sonunda üstesinden gelmeye karar verdim. Doktora gittim ve panik atak tedavisi oldum. Sonrasında Bodrum’a yerleştim. Huzuru orada buldum.” Nalan, sanıldığı gibi şarkıcılığı bırakmadığını belirtti: “Kesinlikle işime veda etmedim. Ona yapışık doğdum. Arada ‘Bıraktı’ diyerek laflar dönüyor, duyuyorum. Birilerinin işine geliyor bu vaziyet herhalde.”

Akademik kariyer hayalim vardı

Nalan, İstanbul Teknik Üniversitesi Türk Musikisi Devlet Konservatuvarı Çalgı Eğitimi’ne yasa öğrencisi olarak ortaokulda başladı. Lise ve üniversite öğrenimine de aynı okulda şan bölümü öğrencisi olarak devam etti ve klasik Türk müziği eğitimini bu okulda tamamladı: “Konservatuvarda okurken öğretim görevlisi olmak istiyordum. Türk müziğine de âşıktım. Akademik kariyer hayal ettim.”

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.