adplus-dvertising

“Odtufans” için hukuki ve idari işlem başlatıldı!

Orta Doğu Teknik Üniversitesi’nden (ODTÜ) bir grup öğrencinin başlattığı, “Odtufans” adını taşıyan ve dünyanın gündemindeki “onlyfans”ı andıran internet sitesi hakkında kritik bir gelişme yaşandı. Öğrencilerin para karşılığı çıplak görüntülerini paylaştığı site, üniversitenin mezuniyet törenine de damgasını vurunca ODTÜ Rektörlüğü konuyla ilgili açıklama yaptı.
Takip et
“Odtufans” için hukuki ve idari işlem başlatıldı!
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Sosyal medya “Odtufans” sitesini konuşuyor! Belirlenen bağış miktarı toplandığı halde öğrencilerin çıplak fotoğraflarını sansürsüz haliyle paylaştığı ve bu nedenle tartışmaların odağı haline gelen internet sitesi için harekete geçildi.

KADIN BEDENİNİ POLİTİKLEŞTİRDİLER!

Açılmış olan hesabın girişinde ise “Hoşgeldin: bu site ile kadın bedeninin politikleştirilmesine karşı bilinçlendirme kampanyası yapıyoruz. kadın kendi bedeni üzerindeki tek karar merciidir. bedenin politikleştirilmesine ve sansürlenmesine karşıyız. aşağıdaki her bir tierin açılması için belli bir bağış toplanmasını bekliyoruz. bağışlarınız yüksek lisans eğitimimizi destekleyecektir.” şeklinde bir giriş yazısı yazıyor.

Uygulamın gündem olması sonrası sosyal medya kullanıcıları tepki gösterdi.

“Odtufans” için hukuki ve idari işlem başlatıldı!

REKTÖRLÜKTEN AÇIKLAMA GELDİ

ODTÜ’nün mezuniyet töreninde 3 kadın öğrenci “Odtufans” ile ilgili bir pankart açtı. Öğrenciler pankartla, para karşılığında çıplak görüntülerini paylaşacaklarını ifade etti. Bunun üzerine ODTÜ Rektörlüğü konuyla ilgili açıklama yaptı.

“Odtufans” için hukuki ve idari işlem başlatıldı!

“İDARİ VE HUKUKİ İŞLEMLER BAŞLATILDI”

Rektörlüğün açıklamasında şu ifadeler yer aldı:

“ODTÜ’nün saygın ve başarılı konumunu destekleyecek şekilde davranmak tüm ODTÜ’lüler ve ODTÜ dostları için temel bir vazifedir. Bu bağlamda, üniversitemizin adını ve kimliğini yansıtan unsurları kullanarak ODTÜ imajına zarar veren söz konusu internet sitesi ile ilgili kişiler için disiplin süreçlerinin, idari ve hukuki işlemlerin zaman kaybedilmeden başlatıldığını ve konunun yakından takip edildiğini kamuoyunun bilgisine sunarız.”

“Odtufans” için hukuki ve idari işlem başlatıldı!

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.