Önce Öldürdü, Sonra Dua Etti

Aralarında, 35 liralık gül satışından sonra çıkan tartışmada kuzenini öldüren Mehmet B. önce olayı madde bağımlılarının yaptığı söyledi. Vicdan azabı çeken Mehmet B. polise teslim oldu.

İstanbul’un Beyoğlu ilçesinde 31 Ağustos tarihinde yaşanan olayda, seyyar olarak çiçek satışı yapan Halil Çakar (18) yaralı olarak hastaneye kaldırılmıştı. Birlikte satış yaptıkları kuzeni Mehmet B. polis ekiplerine, olayı madde bağımlılarının yaptığını söyledi  ve polis ekipleri bu beyan üzerine araştırmalarını başlatmıştı.

“KEŞKE BÖYLE OLMASAYDI”

Mehmet B. vicdan azabına dayanamadığını ve geceleri uyuyamadığını belirterek aile büyüklerine olayı kendisinin gerçekleştirdiğini anlattı. Daha sonra maktulün mezarına götürülen Mehmet B. burada maktulün kabri başında dua etti.

Cep telefonu ile görüntülenen o anlarda Mehmet B.’nin “Böyle olmasını istemezdim. Ne diyeceğimi bilemiyorum. Keşke ben ölseydim de sana bir şey olmasaydı. Benden yana hakkım varsa sana helal olsun. Sen de bana hakkını helal et. Teslim olmaya gidiyorum, inşallah ahirette buluşuruz. Kendine iyi bak, Allah’a emanet ol.” dediği kameralara yansıdı.

Verdiği ifadede Mehmet B. olayın 35 liralık bir çiçek satışından sonra çıktığını ve kavgaya döndüğünü aktardı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı