adplus-dvertising

Obacılar tatili uzattı

28 Eylül 2020, 07:09 tarihinde eklendi
Antalya Aksu’daki Kumköy Sahili’ne, çevre köylerin yanı sıra Serik’in mahallelerinden gelenler, 5 yıldızlı otellerin bulunduğu bölgede kurdukları çardak ve obalardaki tatillerine bu yıl koronavirüs salgını nedeniyle 2 ay geç başladı. Her yıl nisan ayında kurdukları obaları eylülde sökerek, evlerine dönen obacılar, bu yıl kasımsonuna kadar bölgede kalmayı planlıyor.
Takip et
Obacılar tatili uzattı
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Antalya Aksu’daki Kumköy Sahili’ne, çevre köylerin yanı sıra Serik’in mahallelerinden gelenler, 5 yıldızlı otellerin bulunduğu bölgede kurdukları çardak ve obalardaki tatillerine bu yıl koronavirüs salgını nedeniyle 2 ay geç başladı. 1 Haziran’da bölgeye kurulmaya başlanan 300’ün üzerinde oba ve çardakta yaklaşık 500 kişi, yaz mevsimi boyunca tatil yaptı. Denize sıfır, ormanla iç içe lüks otellerin yanı başındaki ücretsiz tatil, COVID-19 vakalarının artması ve hava sıcaklığının yüksek olması dolayısıylakasım ayı sonuna kadar devam edecek. Her yıl nisan ayında kurdukları obaları eylülde sökerek, evlerine dönen obacılar, bu yıl kasımsonuna kadar bölgede kalmayı planlıyor.

‘DOĞAYA TAŞINDIK’

Eşiyle birlikte 1 Haziran’dan bu yana obasında yaşayan Kiraz Çay, “Virüs nedeniyle doğaya taşındık. Burası çok güzel. Hastalık falan yok, temiz hava. Dışarı çıkma isteği bile duymuyoruz. Çardağımızda oturup, denize giriyoruz. Pandemiden uzak güzel bir yaşam sürüyorum. Bana güven veriyor. Çocuklarımız ve torunlarımız da geliyor” dedi.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.