adplus-dvertising

O ülkeye pasaportsuz gidilebilecek! Bir ülke ile daha “kimlikle seyahat” yolda…

Türkiye’de yaşayan vatandaşların seyahatlerini kolaylaştırmak için bir adım daha atılıyor. Halihazırda pasaportla giriş yapılan Bosna Hersek’e, yakında geçilecek yeni uygulamayla kimlik kartıyla geçiş sağlanabilecek. İki ülke kimlikle seyahat anlaşması üzerinde mutabakata vardı. Anlaşmanın yürürlüğe girmesiyle beraber duyuru yapılacak ve iki ülke arasında yeni bir dönem başlayacak.
Takip et
O ülkeye pasaportsuz gidilebilecek! Bir ülke ile daha “kimlikle seyahat” yolda…
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Bosna Hersek ile Türkiye arasında kimlikle seyahat uygulamasına ilişkin anlaşmanın imzalanması için teknik hazırlıkların devam ettiği, halihazırda Bosna Hersek’e girişlerde pasaport uygulamasının devam ettiği ifade edildi.

MUTABAKAT SAĞLANDI

Türkiye’nin Saraybosna Büyükelçiliğince yapılan açıklamada, Türkiye ile Bosna Hersek arasında kimlikle seyahat uygulamasının başlatılması için bir anlaşma yapılması noktasında mutabakat sağlandığı belirtildi.

O ülkeye pasaportsuz gidilebilecek! Bir ülke ile daha “kimlikle seyahat” yolda…

Söz konusu anlaşmanın imzalanması ve yürürlüğe girmesi için gereken teknik hazırlıkların Bosna Hersek iş birliğinde sürdürüldüğüne işaret edilen açıklamada, anlaşmanın yürürlüğe girdiği zamanın vatandaşlarla paylaşılacağı aktarıldı.

Açıklamada, kimlikle seyahat uygulamasının hazırlık aşamasında olduğuna işaret edilerek, halihazırda Bosna Hersek’e girişlerde pasaport uygulamasının devam ettiği kaydedildi. (AA)

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.