adplus-dvertising

O sözler “Kemal Kılıçdaroğlu seçim adaylığını koydu” olarak yorumlandı!

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun dün yaptığı grup konuşması konuşulmaya devam ederken çok çarpıcı bir iddia geldi. CHP liderinin yaptığı konuşmada ‘kavgam var’ diye çağrıda bulunup ‘Ya bana katılın ya yolumdan çekilin’ ifadeleri artık adaylığını da açıkladığı biçiminde yorumlandı.
Takip et
O sözler “Kemal Kılıçdaroğlu seçim adaylığını koydu” olarak yorumlandı!
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

‘CHP’nin cumhurbaşkanı adayı kim olacak?’ sorusu Kılıçdaroğlu’nun dün yaptığı konuşma ile farklı bir boyut kazandı. Gelen son dakika haberine göre; CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun partisinin grup toplantısında yaptığı “çıkışı” parti kurmayları değerlendirdi. Kurmaylar, “Cumhurbaşkanlığı adaylığı da dahil çıktığı yolu ilan etti” yorumunu yaptı.

Cumhuriyet gazetesinin haberine göre; Gezi davasında alınan hapis kararlarının “bardağı taşıran son damla” olduğunu belirten kurmaylar, “İktidar herkese sopa gösterdi. Hiçbir suçu olmayan, daha önce serbest bırakılmış insanlar mahkûm edildi. Genel Başkanımız da konuşmasında, ‘Gösterdiğiniz sopadan başını eğecek kimse yok, biz dimdik başımızla yolumuza devam edeceğiz, bununla alakalı bugünden itibaren kendi yol yürüyüşümü herkese duyuruyorum’ diyerek bir mesaj verdi” yorumunu yaptı.

O sözler “Kemal Kılıçdaroğlu seçim adaylığını koydu” olarak yorumlandı!

‘ADAYLIK SİNYALİ’

Kılıçdaroğlu’nun bu mesajının yalnızca iktidara değil, sivil toplum kuruluşları ve siyasilere de olduğunu belirten CHP kurmayları, “Toplumun farklı kesimlerine ‘Zulmedenler kadar zulme sessiz kalanlar da pay sahibidir, sessiz kalmayın’ mesajıyla Cumhurbaşkanlığı yarışında çıktığı yolu daha belirginleştirdi” ifadelerini kullandı.

Kılıçdaroğlu’nun hem “adaylık sinyali” hem de “düzeni değiştirmeye yönelik bir mesaj da verdiğini” söyleyen parti kurmayları şunları kaydetti:

“Genel başkan, ‘Ben bir yola çıktım. Artık tüm dava arkadaşlarım bir karar vermeli, ya çıktığım yolda benle yürürler ya da nerede yürümek isterlerse orada yürüsünler’ şeklinde konuştu. Bu yalnızca adaylığa yönelik değil, bir sistemi değiştirmekle alakalı bir meseleydi. Adaylık da dahil çıktığı yolu ilan etti ve ‘İnsanlar taraflarını belli etsin’ şeklinde konuştu. Bunu bütün halka, sivil toplum kuruluşlarına, siyasilere belirtti.”

‘İTTİFAKTA KARARLIYIZ’

Kılıçdaroğlu’nun 6’lı masadaki öbür liderlere bir göndermede bulunup bulunmadığı sorusunu cevaplayan kurmaylar, “Sayın Kılıçdaroğlu, 6’lı masadaki toplantıdan kısa zaman sonra bu şekilde bir konuşma yaptı. Önceki gün yapılan MYK toplantısında da ‘ittifakın tam bir kararlılıkla yoluna devam etmesinin kararlaştırıldığını’ anlatmıştı” bilgisini paylaştı.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.