O Şirkete İlginç Bir Dava Açıldı!

Avustralya’lı bir tüketici derneği Samsung’u dava etmeye hazırlanıyor. Cihazların, deniz ve havuz suyuna dayanıklı olduğu bilgisinin yalan olduğu iddia ediliyor.

Samsung, telefonlarının suya dayanıklı olduğu konusunda yanıltıcı bilgiler verdiği iddiasıyla Avustralya’lı bir tüketici derneği tarafından dava ediliyor. Avustralya Rekabet ve Tüketici Komisyonu (ACCC), Samsung reklamlarında gösterildiği şekilde cihazların yüzerken ya da sörf yaparken kullanılamadığını iddia ediyor. ACCC, davayı açmadan önce 300’den fazla Samsung reklamını incelediklerini duyurdu.

Samsung tarafından yanıt ise gecikmedi. Samsung yetkilileri, Reuters’e yaptıkları açıklamada, reklamlarının arkasında olduklarını ve davada kendilerini savunacaklarını söyledi. ACCC tarafından yapılan açıklama da ise, Samsung’un su geçirmez olduğunu iddia ettiği cihazların, havuz ve deniz gibi ortamlarda su geçirdiğinin ve bozulduğunun tespit edildiği açıklandı. Samsung, reklamlarında telefonlarının su geçirmez olduğunu gösterse de, ACCC, bu bilginin doğru olmadığını ispatlamak istiyor. Samsung tarafından yapılan açıklamada ayrıca, ACCC’nin telefonlara yeterli testleri yapmış olamayacağı da iddia edildi. Samsung yetkilileri, bu testlerin tamamının kendi teknisyenleri tarafından yapıldığını ve belgelerle ispatlı olduğunu aktardı.

SAMSUNG REKLAMLARININ ARKASINDA

Samsung, kendi web sitesi üzerinden de Galaxy S10’u bir yüzme havuzunda veya plajda gösterebiliyor. Kullanıcılarına ise gönül rahatlığıyla böyle ortamlarda telefonlarını kullanabilecekleri anlatılıyor. Avustralya Rekabet ve Tüketici Komisyonu, Samsung’un kullanılmaması gereken yerlerde telefonlarının kullanılabileceğini göstererek haksız gelir elde ettiğini söylüyor. Samsung, eğer mahkeme tarafından tüketicileri yanılttığı konusunda suçlu bulunursa, çok büyük bir para cezasıyla karşı karşıya kalabilir.

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı