O Ses Türkiye’de, RTÜK Çalışanı Yarışmacı Tartışma Yarattı

5 Ekim yayınlanan O Ses Türkiye adlı yarışmaya katılan, RTÜK çalışanı ile Acun Ilıcalı ve jüriler arasında geçen konuşmalar tartışma yarattı.

Medya Ombudsmanı ve Radyo ve Televizyon Üst Kurulu (RTÜK) üyesi olan Faruk Bildirici, TV 8 ekranlarında yayınlanan O Ses Türkiye adlı programın 5 Ekim Cumartesi günü yayınlanan programına dair açıklama yaptı ve eleştiride bulundu.

Twitter hesabından yaptığı paylaşım ile eleştirilerini aktaran Bildirici, “O Ses Türkiye programında 5 Ekim’de yaşanan tam bir skandal. Katılımcı, RTÜK çalışanı olduğunu açıklayınca Ilıcalı “İlk defa RTÜK ile ilgili bir konuda bu tarafa geçmiş olduk. Ama maç 5-1 bitebilir. Gol atmasak daha iyi olur” demiş. Sanırsınız bu kişi RTÜK’ü temsilen katılmış!” ifadelerine yer verdi.

Beyazıt Öztürk’ün, “Yok ben zaten korktum.” ifadesine yer veren Bildirici, açıklamada, “Beyazıt Öztürk de ‘Yok ben zaten korktum.’ diye ekleyerek RTÜK’ten olduğu için bu yarışmacının kayırılması gerektiği mesajını aldığını ifade etmişti.” dedi.

Yarışmacı Fethi Ahmet Fırat’ın RTÜK üyesi olmak istediğini belirtmesi ve “2 yıl sonra inşallah RTÜK üyesi olarak da sizi RTÜK’te misafir olarak ağırlamak isterim.” ifadesine değinen Bildirici, “Bu sözler üzerine Acun Ilıcalı ‘Beyaz iki yol sonra geliyorum hazır ol diyor yani’ ifadesini kullanmıştır. RTÜK olarak, denetlemekle yükümlü olunan bir kanalın yarışmasına bir RTÜK çalışanının Üst Kurul Başkanının teşviki ile gönderilmesi kesinlikle etik değildi.” ifadelerine yer verdi.

O Ses Türkiye’de, RTÜK Çalışanı Yarışmacı Tartışma Yarattı

O Ses Türkiye’de, RTÜK Çalışanı Yarışmacı Tartışma Yarattı

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı