O Ses Türkiye Mert Yenihayat kimdir, kaç yaşında?

O Ses Türkiye yarışmasında Mert Yılmaz Yenihayat isimli yarışmacı yarışmaya damga vuran isimler arasında bulunuyor. Yeni sezonun beğenilen isimleri arasında yer alan Mert Yılmaz Yenihayat'ın hayatı merak konusu oldu. Peki O Ses Türkiye yarışmacısı Mert Yılmaz Yenihayat kimdir, kaç yaşında, nereli, Instagram hesabı nedir? İşte O Ses Türkiye yarışmacısı hakkındaki bilgiler...
Takip et
O Ses Türkiye Mert Yenihayat kimdir, kaç yaşında?
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Mert Yılmaz Yenihayat , TV8 ekranlarında yayınlanan O Ses Türkiye yeni sezonunda dikkat çeken yarışmacılardan biri oldu. Performansı ile dört jüriyi döndürmeyi başaran Mert Yılmaz Yenihayat ‘nın hikayesi merak konusu oldu.

MERT YILMAZ YENİHAYAT KİMDİR?

O Ses Türkiye 2021’e damga vuran Mert Yenihayat, henüz 22 yaşında. Yarışmaya İstanbul’dan katılan yarışmacı, aslen Arnavut. Müziğe ilgisi babasının sekiz yaşında gitar almasıyla başlamış.

Şarkı söylemeyi çok sevdiğini ve iki yaşından beri söylediğini belirtti. 12-13 yaşındaki iken profesyonel olarak müzik eğitimi almaya başlamış. Birçok farklı yerden müzik dersi aldıktan sonra bu işi yapmasını gerektiğini fark etmiş.

En mutlu anısının ise babasının bir yılbaşında eve getirdiği piyano olduğunu söyledi. Genç şarkıcının asıl mesleği ise herkesi şaşkına çevirdi.

Ailesiyle Şile’de yaşayan Mert, dondurmacılık yapıyor. O Ses Türkiye’den beklentisini, müziğini daha fazla insana duyurmak, onların kalbine dokunabilmek ve bu yarışmayı kazanabilmek olarak açıkladı.

Mert Yılmaz Yenihayat, adlı yarışmacı O Ses Türkiye’ye damga vuran isimler arasında. Yeni sezonun dikkat çeken isimleri arasında yer alan Mert Yılmaz Yenihayat , O Ses Türkiye 2021 ilk turunda şarkı performansıyla 4 jüri üyesini döndürmeyi başardı.

O Ses Türkiye Mert Yenihayat kimdir, kaç yaşında?

22 yaşındaki Mert Yılmaz Yenihayat’ı Beyazıt Öztürk’ün takımında yer alacak.

İstanbul’dan yarışmaya katılan daha önce Devlet Konservatuvarı kazanan ancak okuyamayan Mert Yılmaz Yenihayat, rotasını müziğe çevirdi. Baba mesleği dondurma işiyle uğraşan Mert Yılmaz Yenihayat, O Ses Türkiye’de aklındaki ismin aslında Oğuzhan Koç’un olduğunu dile getirdi. Fakat Oğuzhan boklanınca O Ses Türkiye yarışmacısı Mert Yılmaz Yenihayat, tercihini Beyazıt’tan yana kullandı…

Cem Karaca’nın Çok Yorgunum Beni Bekleme Kaptan şarkısı ile dikkat çeken Mert Yılmaz Yenihayat, söylediği parça ile stüdyodaki izleyicileri mest etmeyi başardı.

MERT YILMAZ YENİHAYAT’IN INSTAGRAM HESABI

Mert Yılmaz’ın Instagram’da @mertyenihayat kullanıcı adıyla yer almakta.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.