adplus-dvertising

Nwakaeme: ‘Burada mutluyum ve kalmak istiyorum’

Trabzonspor’un Nijeryalı oyuncusu Anthony Nwakaeme, bordo-mavili takımda mutlu olduğunu ve kalmak istediğini söyleyerek, “Görüşmeler Trabzonspor, ben ve başkan arasında devam ediyor. Parayı problem edecek en son insanım. Sevgi ve saygının paradan çok daha mühim olduğunu biliyorum” şeklinde konuştu.
Takip et
Nwakaeme: ‘Burada mutluyum ve kalmak istiyorum’
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Romanya’nın Petrolul Ploiesti ve Üniversitatea Cluj, İsrail’in Hapoel Raanana ve Papoel Beer Sheva takımlarında forma giydikten sonra 2018 senesinde Trabzonspor’a transfer olan Nwakaeme, bordo-mavili kulüpte 4. sezonunu tamamlıyor. Geçtiğimiz aylarda Trabzon’a heykeli dikilen ve bu sezon ise Karadeniz ekibinde attığı 12 golle en parlak dönemini yaşayan Nijeryalı futbolcu, şampiyonluk sürecini ve takımdaki geleceği hakkında İhlas Haber Ajansı’na özel açıklamalarda bulundu.

Nwakaeme: ‘Burada mutluyum ve kalmak istiyorum’

“Kesinlikle tesadüf eseri gelen bir şampiyonluk değil çünkü bunun uğruna çok savaştık”

Şampiyonluğu hak ettiklerini aktararak sözlerine başlayan Nwakaeme, “Bu şehir, bu insanlar ve taraftar grupları futbolun direkt içinde, Trabzonspor’u içlerinde hisseden insanlar. Trabzonspor’u ne kadar sevdiklerini ve Trabzonspor’un ne kadar kazanmasını istediklerini biliyoruz. Kaybettiğimiz maçlarda dahi kazanabilmemiz için ellerinden gelen her şeyi yapmaya çalışıyorlar. Biz de bu yıl şampiyon olarak bu mutluluğu onlara vermiş olduk. Şampiyonluk kesinlikle tesadüf eseri gelen bir şampiyonluk değil çünkü bunun uğruna çok savaştık. Bu şampiyonluğu gerçekten hak ettik” ifadelerini kullandı.

Nwakaeme: ‘Burada mutluyum ve kalmak istiyorum’

“Konyaspor maçı kırılma maçımızdı”

Nwakaeme: ‘Burada mutluyum ve kalmak istiyorum’

“Esasında her kazandığınız maçtan sonra, ‘Bu iş bitti demek, şampiyon olduk demek’ çok basit değildir” diyen Nwakaeme, “Bu Şekilde bir maç söylememi isterseniz içerde oynadığımız Konyaspor maçı. O maça çıkarken biz ilk sıradaydık ve Konyaspor ikinci vaziyetteydi. Bizle birlikte kupa mücadelesi veren ekipti. O maçı kazandıktan sonra ben gerçekten şampiyon olabileceğimizi inanmıştım. Çünkü bizim açımızdan çok mühim bir müsabakaydı” dedi.

“2018’deki Nwakaeme ile 2022’deki Nwakaeme arasında çok büyük bir fark var”

2018 senesinde Trabzonspor’a gelen Nwakaeme ile şuandaki arasında çok büyük bir fark olduğunu da söyleyen tecrübeli oyuncu, “Çok şey gördüm, çok şey öğrendim, çok şeyi de tecrübe edinme fırsatım oldu. 2018 senesindeki benle şu an yanınızda duran 2022’de benle büyük bir fark var. Burada çok şey öğrendim” diyerek konuştu.

“Futbol için doğmuş biri olduğumu düşünüyorum”

İşine odaklı bir insan olduğunu dile getiren Nwakaeme, “Sezon devam ederken çok düz yaşamaya çalışıyorum. Çünkü genelde evden antrenmanlara, antrenmanlardan sonrada eve gitmeyi tercih ediyorum. Bu iş için doğduğumu düşünüyorum ve bu işi de en iyi biçimde yapmaya çalışıyorum. Trabzon bir futbol kenti ve eğer Trabzon’daysanız biliyorsun ki futbol oynamak için buradasınız. Ben işimi en iyi biçimde yapmaya çalışıyorum. Çünkü burada olduğum dönemlerde işime zarar getirecek davranışlar içine girerek yedek kulübesinde beklemek yahut takıma yardımcı olamamak gibi bir vaziyetle karşı karşıya kalmamak için özel yaşamımda çok bir şey yapmıyorum esasında. Markete gidip alışveriş yaptıktan sonra da antrenmanlar bittikten sonra da evinde dinlenmeye giden biriyim. Özel yaşamımda oldukça fazla bir şey yok esasında” cümlelerine yer verdi.

Nwakaeme: ‘Burada mutluyum ve kalmak istiyorum’

Nwakaeme: ‘Burada mutluyum ve kalmak istiyorum’

“Burada mutluyum ve kalmak istiyorum”

Trabzon’a çok alıştığını ve kentte mutlu olduğunu ifade eden Anthony Nwakaeme, takımda kalmak istediğini vurgulayarak sözlerini şu şekilde sürdürdü:

“4 senedir buradayım. Buraya alışmış durumdayım. Buradaki insanlara alışmış durumdayım. Herkese alışmış durumdayım. İnsanlar bana çok iyi davranıyor. Tabii sokağa çıktığınızda size en çok mutlu edenlerden bir tanesi insanların sizin oynadığınız futbolu, takımlarına yaptığınız katkıyı takdir ediyor olmaları. Bunu da görmek beni çok mutlu ediyor. Ara Sıra insanlar sizin hakkınızda yanlış fikirlere sahip olabiliyor. Çünkü ben oldukça fazla konuşmayı tercih eden biri değilim. Tercih ettiğim futbolumun benim adıma konuşması. Her zaman şunu söylerim; insanların yaptığı işler kendi ağızlarından daha çok konuşmalıdır. İşler göstermelidir, anlatmalıdır. Benim vaziyetim da bu şekilde. Buradaki görüşmeler Trabzonspor, ben ve başkan arasında devam ediyor. Tabii burada mutluyum ve kalmak istiyorum. Görüşmeler var ve görüşmelerin sonunda neler olacağını hep beraber göreceğiz.”

Nwakaeme: ‘Burada mutluyum ve kalmak istiyorum’

“Abdullah Avcı harika bir insan”

Trabzonspor Teknik Direktörü Abdullah Avcı ile çok iyi ilişkileri olduğunu hatırlatan 33 yaşındaki futbolcu, “Hocamızla çok iyi bir ilişkimiz var. Kendisi çok iyi bir insan, aynı zamanda da çok zeki birisi. Harika bir insan olduğunu da görebiliyorsunuz zaten. Her maçtan önce size neler yapmanız gerektiğini, rakibin neler yapabileceğini, maçta neler olacağını size bir bir anlatan bir insan. Onun ismine da çok mutluyum, şampiyonlukta hep birlikte tüm şehir çok mutlu olduk” şeklinde konuştu.

“Parayı problem edecek son insanım”

Nwakaeme, sevgi ve saygının paradan çok daha mühim olduğunu savunarak, şunları belirtti:

“Taraftarlarımıza şu mesajı vermek istiyorum; Nwakaeme sizleri seviyor, Nwakaeme bu takımı seviyor. İnsanların konuştuklarını, benim hakkımda neler söylediklerini duyuyorum. Güzel şeyler de var. Örnek olarak insanların bana söylediği şeylerden bir tanesi; ‘top senin ayağına geldiğinde stadyumda taraftarlar ayağa kalkıyorlar ve bu insanların senin bir şeyler yapabileceğini biliyor. Bunu duyabilmek bir oyuncu için gerçekten çok güzel. Bu beni mutlu ediyor ama hakkımda belirtilen bazı şeyler de var. Mühim olan şeyin para olması gibi, çünkü ben bu şekilde bir insan değilim. Sevgi ve saygının paradan çok daha mühim olduğunu biliyorum. Sorunumun para olduğunu söyleyenler olmuş. Benim kesinlikle parayla bu şekilde bir ilişkim yok. Bu Şekilde bir sözü de kesinlikle ifade etmedim zaten. Benim yakınımdaki insanlar beni tanırlar ve benim nasıl biri olduğumu bilirler. Problemin para olmadığını, sevginin ve saygının her zaman paranın önüne koyduğumu bilirler. Parayla etkilenecek son insanım. İnsanların bunu bilmesini isterim.”

Kutlamalardaki şarkı

Kutlamalarda sahneye çıktığı şarkıyla alakalı olarak ise Nwakaeme, “Nijerya’da bir arkadaşım yapmıştı. Benimle aynı kasabada yaşayan bir arkadaşım. Arkadaşım benim için yazmıştı. Dikkat edildiyse o şarkıda Trabzonspor şampiyon sözleri de geçiyor. Biz henüz şampiyon olmadan dahi yıllar öncesinde bir arkadaşınız sizin için bir şarkı yapmışsa şampiyon olduktan sonra da bu şarkıyla sahneye çıkmam gerektiğini düşündüm” diyerek konuştu.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.