Nusret’in Kovduğu İşçi: Limona Elle Dokundu Diye Kovulan Var

2. Sayfa adlı programda, Nusret Gökçe'nin kendilerini kovmak için bahane aradığını belirten işçi, limona elle dokundu diye kovulan biri var dedi.

Geçtiğimiz günlerde Nusret Gökçe’nin 4 işçiyi kovması ve bahşişlerine el koyması sonucunda 250 bin dolar ödemişti. Bu olay üzerine açıklama yapan Nusret, işçileri performanslarından dolayı kovduğunu belirtmişti.


Kanal D’de yayınlanan 2. Sayfa adlı program, kovulan işçilerden birine ulaştı ve olayın detayları ile ilgili bilgiler aldı. İsmi saklı tutulan işçi, son dönemlerde kendilerini kovmak için bahaneler arandığını belirtti ve mobing, tehdit gibi durumların olduğunu aktardı. Toplantılarda tehdit edildiklerini de öne süren işçi, kameralardan izlendiklerini ve ilgilendikleri masadaki müşterilerle konuşularak, açıklarının arandığını belirtti.

“30-40 BİN DOLAR BAHŞİŞTEN BAHSEDİYORUZ”

Çalıştıkları dönemde dükkan için güzel paralar yaptıklarını öne süren kovulan işçi, elde ettikleri tiplerin açıklanmadığını belirterek, “Bu durumu geçiştirdiler. Sonra iş başka yerlere vardı, ‘Yeteri kadar para yapmıyorsunuz, ne konuşuyorsunuz?’ dediler” diyerek tip kazançlarının açıklanmadığını söyledi.

“SON BİR AYDIR SAVAŞA GİDİYOR GİBİYDİK”

Son bir aydır sanki savaşa gidiyormuş gibi hissettiklerini de dile getiren garson, “Baktılar biz gitmiyoruz, yalan yanlış ifadelerle kovdular bizi.” dedi. Bir arkadaşlarının limona elle dokunduğu için işten kovulduğunu da öne süren kişi, “Şunu söylüyorlar, bizim paramız var bize bir şey olmaz.” ifadelerine yer verdi.

“BAHŞİŞ DAVASI DEVAM EDİYOR”

Aldıkları tazminatın sadece işten çıkarıldıkları için olduğunu aktaran ismi belirsiz kişi, daha bahşiş davası olduğunu dile getirdi. Kovulan işçi, Nusret’in açıklamalarını gördüğünü de aktararak, “Kendisine o kadar güveniyorsa mahkemeye gidebilirdik.” dedi. İşten çıkarılan işçi, çalışmaya devam eden ve işten çıkarılmış kişilerin de dava açtığını söyledi ve “Burada hakkınızı aradığınız için sizi kimse işten atamaz.” dedi.


'Cevap kağıdım sosyal mesafeyi korudu' diyen öğrenci herkesi güldürdü

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı