Nusret Gökçe’yi çalışanları “helal et yalanı söyletti” diyerek mahkemeye verdi!

ABD’de şube açan Nusret Gökçe’nin başı çalışanları tarafından açılan dava sebebiyle belada. ABD’nin New York eyaletindeki restoranda çalışan iki kişi, meşhur işletmeciye ‘Helal et konusunda bize yalan söyletti’ diye dava açtı.
Takip et
Nusret Gökçe’yi çalışanları “helal et yalanı söyletti” diyerek mahkemeye verdi!
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Sosyal medyada ünlendikten sonra, et lokanta zinciri kurup şube sayısını artıran Nusret Gökçe’nin New York’taki restoranındaki iki eski çalışanı dava açtı. Nusret Gökçe’nin çalışanlarına, müşteriye ‘helal et’ soruları karşısında ‘yalan söylemelerini’ buyurduğu öne sürüldü. Sözcü’nün haberine göre; New York’taki restoranda kendilerine ayrımcılık yapıldığını ve Türk çalışanlarının korunduğunu öne süren garson Angelo Maher ve bartender Elizabeth Cruz, Latin kökenli oldukları için ayrımcılığa maruz kaldıklarını öne sürdü.

Nusret Gökçe’yi çalışanları “helal et yalanı söyletti” diyerek mahkemeye verdi!

“Restorana gelen bazı misafirler etin helal olup olmadığını sordu”

2017’de restoranda çalışan Peru asıllı Maher’e zor işler verildiği ve Türk çalışanların ise koruyup kollandığı öne sürülürken, “Restorana gelen bazı misafirler etin helal olup olmadığını sordu. Bu konuda yalan söylememiz istendi. Net bir bilgi olmasa da bu şekilde söylenmemiz istendi” açıklamasını yaptı.

“Daha kısa etek, daha açık bir üst ve topuklu ayakkabıyla gel”

Öte yandan Cruz’un da benzer bir vaziyet yaşadığı ve bir gün işten eve gönderilerek, “Daha kısa etek, daha açık bir üst ve topuklu ayakkabıyla gel” diyerek uyarı aldığı iddia edildi.

Nusret Gökçe’yi çalışanları “helal et yalanı söyletti” diyerek mahkemeye verdi!

Gökçe’nin avukatı New York Post’un haberinde yer verilen iddialar ile alakalı bir açıklama yapmadı.

Nusret Gökçe hakkında bir öbür konuşulan münakaşalı konu ise maaş… Nusret Gökçe’nin çalışanlarına sunduğu maaşlarla alakalı söylentiler bitmek bilmiyor.

Londra’da açtığı yeni restoranıyla İngiliz basınının gündemine oturan sosyetik kasap Nusret Gökçe, verdiği şef ilanıyla isminden söz ettirdi.

Nusret, verdiği ilanda işe alacağı şefe saatte 12 sterlin yani 150 TL vereceğini ve bahşişlerden de para kazanabileceğini söyledi. Sosyal medyada, saattığı yiyeceklerin bile bu ücretten daha pahalı olduğu dile getirilerek eleştiri yağdı.

Kasaplıkla başladığı kariyerine kendi mekanlarını açarak devam eden Nusret Gökçe ; ABD, İspanya, Dubai ve Yunanistan’ın sonrasında İngiltere’nin başkenti Londra’da da bir restoran açtı. Gökçe, bu sefer de verdiği iş ilanıyla konuşulmaya başlandı.

Nusret Gökçe’yi çalışanları “helal et yalanı söyletti” diyerek mahkemeye verdi!

Geçtiğimiz haftalarda Nusret’in mekanına giden müşterilerin Twitter, Reddit gibi internet sitelerinde ödedikleri hesaba tepki göstermeleriyle gündem olan Gökçe, yeni mekanı için iş ilanı verdi.

The Sun’da yer verilen habere göre, Gökçe verdiği iş ilanında restoranında çalışacak olan şefe saatlik ücret ödeyeceğini söyledi.

Günde 157 TL’ye tekabül ediyor

Nusret, işe alacağı şefe saatte 12 sterlin yani 157 TL ödeyecek. Bunun yanı sıra işe alınan şef, bahşiş sistemi üstünden de para kazanacak. Mekanlarındaki fiyat politikasıyla eleştirilen Nusret Gökçe’nin işe alacağı şefe vereceği ücret sosyal medyada gündem oldu

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.