Nusret Garsonların Bahşişinden Pay Alınca ABD Cezayı Kesti

Nusret New York Manhattan'da bulunan restoranında garsonların bahşişinden pay almak istedi, garsonlar itiraz edince işten çıkardı ve davalık oldular.
Nusret Garsonların Bahşişinden Pay Alınca ABD Cezayı Kesti
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Yaptığı her hareketi ile gündeme oturan Nusret Gökçe, ABD’de garsonların bahşişinden pay almak isteyince, garsonlarla mahkemelik oldu. ABD Federal Mahkemesi Nusret’e 1.5 milyon lira ceza verdi.

Milliyet’ten Ali Eyüboğlu’nun haberine göre, Nusret, New York Manhattan’da bulunan restoranında garsonlarla bahşiş konusu üzerine problem yaşadı. Nusret, garsonların hak ettiği bahşişten pay almak isteyince bu duruma itiraz eden Süleyman Kucur, Onur Uscula, Yunus Delimehmet ve Batuhan Yunkus’u işten çıkardı. Garsonlar işten çıkarıldığı için mahkemeye başvurdu ve mahkeme garsonların haksız yere işten çıkarıldığına karar verdi.

Mahkeme aldığı kararda, Nusret’e 250 bin dolar ceza verirken, garsonların alacakları toplu tazminattan doğacak tüm vergileri de Nusret’in ödemesine karar verdi. Ayrıca garsonların referans dosyalarına düşülen ‘işten Çıkarıldı’ ibareleri de kaldırıldı.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.