Nurgül Yeşilçay’ın Poz isimli NFT dizisi satışa hazır!

Nurgül Yeşilçay, “NFT dizi” projesini yaşama geçirdi. Meşhur oyuncunun 6 aydır üstünde çalıştığı, yalnızca fotoğraflarla hazırlanan “Poz” isimli mini dizi, NFT olarak satışa sunulacak ve sadece 50 kişi satın alabilecek.
Takip et
Nurgül Yeşilçay’ın Poz isimli NFT dizisi satışa hazır!
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

ROL aldığı diziler 100’den fazla ülkeye satılan, 2017 senesinin dizi ihracat şampiyonu Nurgül Yeşilçay, ses getirecek bir projeyi yaşama geçirdi. Meşhur oyuncu, 6 aydır üstünde çalıştığı mini diziyle dünyada bir ilke imza atacak. Kamera yerine fotoğraf makinesinin kullanıldığı, fotoroman mantığıyla hazırlanan “Poz” dizisi, kasım ayında NFT olarak dijital ortamda satışa sunulacak. Diziyi yalnızca 50 kişi satın alabilecek.

BU BİR “DİJİROMAN”

Nurgül Yeşilçay’ın senaristliğini ve yönetmenliğini, sevgilisi Necati Kocabay’ın da yapımcılığını üstlendiği “Poz”, 3-4 dakikalık 7 ayrı bölümden oluşuyor. İkili, fotoromanlardan yola çıkarak hazırladıkları projeyi bir “dijiroman” olarak tanımlıyor. Dizide bölümlerin akışı yalnızca fotoğraf kullanılarak sağlanıyor.

Nurgül Yeşilçay’ın Poz isimli NFT dizisi satışa hazır!

‘Poz’un hikâyesi

Gerilim-kara komedi türündeki “Poz”un hikâyesi şu şekilde: Çocuklu bir çift olan Suzan ve Harun, sıradan hayatlarına devam ederken, Harun ressam bir kıza âşık olur. Suzan’ın vaziyetten haberdar olmasıyla olaylar felakete dönüşür.

NFT NEDİR

NFT, İngilizce ismiyle “Non-fungible Tokens”, “dijital sertifika” olarak da tanımlanabiliyor. NFT’ler, dijital sanat eserlerini ve koleksiyon ürünlerini tescil edilebilir ve satılabilir varlıklar haline getiriyor.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.