Nuray Sayarı nereli, kardeşleri ve eski eşiyle neden davalık oldu? Nuray Sayarı neden öldü sanıldı?

Kanal D'de yayınlanan Balçiçek'le Sohbete Geldik programının konuğu Nuray Sayarı merak edilen isimlerden. Aldatıldığını, dövüldüğünü söyleyen Sayarı kim diye merak edildi. Hem eşi Aşkın Sayarı'dan darbe yiyen hem de kardeşi Hakan Uman ile arası bozuk olan Nuray Sayarı canlı yayında içini döktü. Peki Nuray Sayarı kim, kaç yaşında, eğitimi ne, eşi kim? Nuray Sayarı'nın 6 katlı villası haberimizde.
Takip et
Nuray Sayarı nereli, kardeşleri ve eski eşiyle neden davalık oldu? Nuray Sayarı neden öldü sanıldı?
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Doğum Yeri : İstanbul/ Türkiye
Doğum Tarihi : 31.1.1971

Nuray Sayarı, İş adamı ile 1989 yılında evlendi. Biri Doğuş Sayarı (d.1990) adında olmak üzere iki oğlu vardır.

İstanbul en büyük kız çocuğu olarak doğmuştur. Annesi Kahireli’dir. 40 günlükken zatürre ile birlikte havale geçirip öldü sanılarak morga kaldırılmış, sonradan ölmediği anlaşılmış. İlk, orta ve lise eğitimini İstanbul’da tamamladı. Nuray Sayarı çok zorlu ve fakir geçen bir çocukluk yaşamı oldu. Hakan Uman adında bir erkek kardeşi vardır.

Ayrıca kendisi gibi astrolojiyle ilgilenen ‘Astrolog Nunu’ lakabıyla tanınan Müzeyyen Uman adında da kız kardeşi vardır.

Nuray Sayarı’nın annesinin Kahireli olması ve ayrıca anneannesinin de çok eski bir astrolog olması nedeniyle Kahire’de Astroloji eğitimi aldı. Hindistan’a gitti orada çeşitli teknikleri öğrendi. 1991 yılında Astrologluk yapmaya başladı.

Astroloji ve tarot bilimi ile ayarı, günlük, aylık burç yorumları da yapmakta, düşünce gücünün insan hayatındaki önemine ve evrendeki her maddenin bir enerji taşıdığına inanmaktadır.

Kendi hayatında yaşadığı başarıların, pozitif düşünce gücüne bağlı olduğuna inanan Nuray Sayarı, Astrolojinin bilimsel, felsefi ve sezgisel boyutlarını inceleyerek, kişinin kendisini ve diğer insanları anlamak için astrolojiyi psikolojik bir araç olarak nasıl kullanacağını açıklamaktadır. İnsanların haritasındaki kimiz, neyiz, nasıl bir hayat yaşayabiliriz, sorularını, nasıl ve ne zaman çözebileceği konusunda yardımcı olmaktadır. Aynı zamanda düşünce gücüyle ilgilenen ve her bireyin özelliği olan düşünce değiştirme konusunda belli seanslar yaparak bireylere yardımcı olmaktadır. Sayarı, insan hayatında çok önemli olan pozitif düşünce gücünü kullanmayı da öğretiyor.

Nuray Sayarı, 2015 yılında Manisa‘nın Soma ilçesine 16 derslikli bir ilkokul yaptırıp hizmete soktu.

Astroloji ve tarot bilimi ile ayarı, günlük, aylık burç yorumları da yapmakta, düşünce gücünün insan hayatındaki önemine ve evrendeki her maddenin bir enerji taşıdığına inanmaktadır.

NURAY SAYARI’NIN KAÇ ÇOCUĞU VAR? ESKİ EŞİ AŞKIN SAYARI NE İŞ YAPIYOR?

Nuray Sayarı’nın eşi olan Aşkın Sayarı iş adamıdır.

Nuray Sayarı aldatma ifşalarını açıkladığında kocasına ayakkabı dükkanlarını kendi parasıyla açtığını anlatmıştı.

Çift, 1988 yılında evlendi. Bu evlilikten 1988 doğumlu Doğuş Sayarı ile 2006 doğumlu Ogan Sayarı adında iki erkek çocukları
doğdu.

Nuray Sayarı nereli, kardeşleri ve eski eşiyle neden davalık oldu? Nuray Sayarı neden öldü sanıldı?

NURAY SAYARI VE KARDEŞİ HAKAN UMAN ARASINDA NELER YAŞANDI?

Ünlü astrolog Nuray Sayarı, kardeşi Hakan Uman’dan marka haline gelmiş isim ve soy ismini yan yana getirmek suretiyle fayda sağladığı gerekçesiyle şikayetçi oldu. Mahkeme, Hakan Uman’ın kardeşi olduğunu saklayan Sayarı’nın açtığı davanın reddine karar verdi. Mahkemede ifade veren Hukan Uman, ünlü astrolog için ‘Yıllır evvel tarotçu, falcı ve medyum olarak çalışıyordu. Falcılara karşı polis operasyonlarından korunmak için moda olan astrologluğa geçiş yaptı’ ifadesini kullandı.

SİTELERLE ALAKAM YOK

Hakan Uman ve eşinin marka haline gelmiş isim ve soy ismini yan yana getirmek suretiyle hem kamuoyunu yanılttığını hem de haksız biçimde ve kendi aleyhine olacak şekilde maddi menfaat elde ettiğini ileri süren Nuray Sayarı dilekçesinde internet sitelerinin kendisiyle hiçbir alakasının bulunmadığının altını çizdi.

500 BİN TL İSTEDİLER

Hakan Uman’ın internet sitesi ve sosyal medyada asılsız iddialar ortaya atılmak suretiyle siteleri kapatmak için 500 bin TL istediğini ileri süren Nuray Sayarı bu yolla kendisine şantaj yapıldığını iddia etti. Sayarı bahsi geçen siteler aracılığı ile hem de sosyal medya platformlarında asılsız iddialar bulunmak suretiyle kişilik haklarına yöneltilen saldırının önlenmesini mahkemeden istedi.

KARDEŞ OLDUĞUMUZU SAKLADI

Nes Filmcilik şirketinin sahipleri Hakan Uman ve eşi Neslihan Uman karşı dava açtı. Nuray Sayarı’nın düzmece bir senaryoyla kendilerini iftira attığını ileri süren çift, 102 bin TL maddi manevi tazminat istedi. Nuray Sayarı’nın kendi öz ablası olduğunu belirten Hakan Uman dilekçesinde ablasının bunu mahkemeden sakladığını anlatt

FALCILIK YAPIYORDU

Ablasının yıllar evvel tarotçu, falcı, medyum olarak bu işi yaptığını belirten Hakan Uman dilekçesinde profesyonel olma çabaları ile falcılara karşı polis operasyonlarının korunmak için ülkemizde moda olan astroloji uzmanı ve astrolog unvanına geçiş yaptığını ileri sürdü.

‘ABLAMIN KİTAPLARI ÇALINTI’

Ülkemizde astroloji üzerine mesleki eğitim veren Milli Eğitim Bakanlığı yada Yükseköğretim Kurumu Başkanlığına bağlı bir eğitim kurumu olmadığını belirten Hakan Uman, halkın astrolojinin bir bilim olduğunu bilmediğini ablası gibi kendi kendisine astrolog unvanı veren kişilere inandıklarını belirtti. Sahte astrologların bu şekilde birçok gelir elde etmeye başladığını belirten Hakan Uman ablasının yazdığı astroloji kitaplarının çalıntı olduğunu iddia etti.

Nuray Sayarı’nın kitaplarının, yabancı yazarların kitaplarından telif hakkı ödemeden ve atıf yapılmadan çeviri niteliğinde olduğu halde kendisi kendi yazmış gibi yayımlattığını belirten Hakan Uman, böylelikle haksız gelir elde ettiğini ileri sürdü.

ASTROLOJİK TAKI VE TAŞLAR SATILIYORDU

Hakan Uman ablasının kendisine teklifte bulunması üzerine 2013 yılında işini bırakarak, Arif Albayrak adına olan nuray sayari.com sitesini ve kendi adına olan nuraysayarishop.com adlı internet sitesini aralarındaki inanç sözleşmesi gereği işletmeye başladığını belirtti. nuraysayarishop.com sitesinde astrolojik takı ve taşların satışını yaptığını belirten Hakan Uman, ablasının internet sitelerinin yatırım ve masraflarına yardımda bulunmadığını belirtti.

BAŞKASININ BURÇ YORUMLARINI GÖNDERDİ

Dilekçede Nuray Sayarı’nın başkalarının emeği üzerinden haksız kazanç elde etmek amacıyla 2013’ün Ocak ayında astrolog Şenay Yangel’in daha önceden yazdığı burç yorumları yazılarını alarak nuraysayari.com.tr sitesinde yayınlamak üzere Hakan Uman’a göndererek yayınlattığı iddia edildi. Hakan Uman, ablası Nuray Sayarı’nın bilgisi ve talimatı doğrultusunda söz konusu sitelerin açıldığını e-ticaret sitelerinin tanıtımını katıldığı programlarda yaptığını belirterek, burç yorumlarının da astrologun asistanının gönderdiğini belirtti.

DÜRÜSTLÜK KURALINA UYMADI

Mahkeme Nuray Sayarı’nın Hakan Uman ile kardeş olduğunu dahi telaffuz etmeden tüm süreçten bilgisi olduğu halde kardeşi ve eşi ile hiçbir ilgisi yokmuş gibi kişilik haklarına saldırı iddiası ile dava açtığını belirtti. Nuray Sayarı’nın, kardeşi ve davalık olduğu başka kişilerle yaşadığı hukuki süreçte delil yaratma amacı güttüğünü belirten mahkeme ‘dürüstlük’ kuralına aykırı açılan davanın reddine karar verdi.

KARŞI TAZMİNAT DAVASINA DA RET

Mahkeme Hakan Uman ve eşinin de kişilik haklarına saldırı ve maddi kayıplarının bulunduğunu ispatlanamadığını belirterek, açtıkları karşı tazminat davasını da reddetti.

NURAY SAYARI’NIN KARDEŞİ MÜZEYYEN UMAN’DAN AĞIR HAKARETLER

Nuray Sayarı’ya kardeşi Müzeyyen Uman’dan ağır hakaretler!

Astrolog Nuray Sayarı, geçtiğimiz günlerde Hayatta Her Şey Var programında yaptığı açıklamalarla eşi Aşkın Sayarı tarafından aldatıldığını hatta şiddete maruz kaldığını söylemiş, herkesin ağzı açık kalmıştı.

31 yıllık eşinin zina yaptığını söyleyen Nuray Sayarı, özel hayatına dair yaptığı açıklamalarla ailesinin tepkisini çekti.

“GURURSUZ, TERBİYESİZ, HAYSİYETSİZ, ŞEREFSİZ, KARAKTERSİZ”

Nuray Sayarı’nın ‘Astrolog Nunu’ lakabıyla tanınan kız kardeşi Müzeyyen Uman, ablasına verdi veriştirdi.

Müzeyyen Uman şunları söyledi:

“Terbiyesiz şarlatan! Kalbini çamaşır suyuyla yıka! Ailemin adını desturla ağzına al! Şov yapma! Gurursuz, terbiyesiz, haysiyetsiz, şerefsiz, karaktersiz”

Nuray Sayarı nereli, kardeşleri ve eski eşiyle neden davalık oldu? Nuray Sayarı neden öldü sanıldı?

HAYATİ TEHLİKEM VAR ÖLÜM TEHDİTLERİ ALIYORUM

Astrolog Nuray Sayarı canlı yayında herkesi şok etti. Yıllardır kocasından şiddet gördüğünü söyleyen Nuray Sayarı, kaza geçirdim dediğinde bile aslında dayak yediğini , karakoda kayıtlarda düştüm dediğini ve sürekli tehdite maruz kaldığını açıkladı.

Nuray Sayarı nereli, kardeşleri ve eski eşiyle neden davalık oldu? Nuray Sayarı neden öldü sanıldı?

Nuray Sayarı eşi Aşkım Sayarı’ın evli olan ve adı Filiz olan bir kadınla kendisini yılladır aldattığını söyledi. Elinde belgeleri olduğunu söyleyen Sayarı, yıllardır aldatılıyordum ve şiddet görüyordum çocuklarım için sustum dedi.

Elinde bir çok kayıt olan Nuray Sayarı, bu belgelerle zina davası açacağını açıkladı. Yakın zamanda sosyal medya hesabından kadının fotoğraflarını paylaşacağını söyleyen Sayarı, ağlamaktan sesim kısıldı dedi.

Evlerine sürekli gelip giden birisi olduğunu söyeleyen Nuray Sayarı, yakında basın açıklaması yapacak.

Cumhurbaşkanına seslenen Sayarı, can güvenliğim yok, ölüm tehditi alıyorum ölürsem çocuklarıma sahip çıkın diyerek hıçkırıklara boğuldu.

Nuray Sayarı nereli, kardeşleri ve eski eşiyle neden davalık oldu? Nuray Sayarı neden öldü sanıldı?

DAYAK YEMEKTEN BIKTIM

Bodrum’da yazlığımıza geliyordu Filiz Hanım, kocası gencecik adam evli, kadın 81 doğumlu. Ben yıllardır peşlerindeyim. Mesajlarını fotoğraflarını gördüm. Ben kocamı çok sevdim. Ben Aşkın’ı affettim Allah’a havale ettim. 9 Mart’ta boşanıyoruz. Eşim tarafından defalarca şiddete maruz kaldım.

Can tehlikesi taşıyorum yalvarıyorum ben ölürsem çocuklarım kime emanet olacak? Tehdit ediliyorum. Evimde bile oturamıyorum. Dayak yemekten bıktım.
Lütfen koruma altına alın beni.

Zorba bir adamla evliyim bunu komşularım da çok iyi bilir. 7 yıl dayak yedim. Ama çok sevdim. O benim kazançlarımı çocuklarımın rızkını başka kadınlarla yedi.

NURAY SAYARI VE AŞKIN SAYARI ARASINDA NELER YAŞANMIŞTI?

Astrolog Nuray Sayarı canlı yayında herkesi şok etti. Yıllardır kocasından şiddet gördüğünü söyleyen Nuray Sayarı, kaza geçirdim dediğinde bile aslında dayak yediğini , karakola kayıtlarda düştüm dediğini ve sürekli tehdite maruz kaldığını açıkladı.

Nuray Sayarı eşi Aşkın Sayarı’ın evli olan ve adı Filiz olan bir kadınla kendisini yılladır aldattığını söyledi. Elinde belgeleri olduğunu söyleyen Sayarı, yıllardır aldatılıyordum ve şiddet görüyordum çocuklarım için sustum dedi.

Elinde bir çok kayıt olan Nuray Sayarı, bu belgelerle zina davası açacağını açıkladı. Yakın zamanda sosyal medya hesabından kadının fotoğraflarını paylaşacağını söyleyen Sayarı, ağlamaktan sesim kısıldı dedi.

Evlerine sürekli gelip giden birisi olduğunu söyleyen Nuray Sayarı, yakında basın açıklaması yapacak.

Cumhurbaşkanına seslenen Sayarı, can güvenliğim yok, ölüm tehditi alıyorum ölürsem çocuklarıma sahip çıkın diyerek hıçkırıklara boğuldu.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.