Nuray Sayarı Biyografisi: Nuray Uman kim?

Ünlü astrolog Nuray Sayarı Beyaz Tv’de yaptığı açıklamalarla merak konusu oldu. Aldatıldığını, dövüldüğünü söyleyen Sayarı kim diye merak edildi. Hem eşi Aşkın Sayarı’dan darbe yiyen hem de kardeşi Hakan Uman ile arası bozuk olan Nuray Sayarı canlı yayında içini döktü. Peki Nuray Sayarı kim, kaç yaşında, eğitimi ne, eşi kim? Ayrıntılar haberimizde…

Doğum Yeri : İstanbul/ Türkiye
Doğum Tarihi : 31.1.1971

Nuray Sayarı, İş adamı ile 1989 yılında evlendi. Biri Doğuş Sayarı (d.1990) adında olmak üzere iki oğlu vardır.

NURAY SAYARI’NIN EŞİNDEN ŞİDDET GÖRDÜĞÜ HABERİ İÇİN BAKINIZ

İstanbul en büyük kız çocuğu olarak doğmuştur. Annesi Kahireli’dir. 40 günlükken zatürre ile birlikte havale geçirip öldü sanılarak morga kaldırılmış, sonradan ölmediği anlaşılmış. İlk, orta ve lise eğitimini İstanbul’da tamamladı. Nuray Sayarı çok zorlu ve fakir geçen bir çocukluk yaşamı oldu. Hakan Uman adında bir erkek kardeşi vardır.

Nuray Sayarı’nın annesinin Kahireli olması ve ayrıca anneannesinin de çok eski bir astrolog olması nedeniyle Kahire’de Astroloji eğitimi aldı. Hindistan’a gitti orada çeşitli teknikleri öğrendi. 1991 yılında Astrologluk yapmaya başladı.

Astroloji ve tarot bilimi ile ayarı, günlük, aylık burç yorumları da yapmakta, düşünce gücünün insan hayatındaki önemine ve evrendeki her maddenin bir enerji taşıdığına inanmaktadır.

Kendi hayatında yaşadığı başarıların, pozitif düşünce gücüne bağlı olduğuna inanan Nuray Sayarı, Astrolojinin bilimsel, felsefi ve sezgisel boyutlarını inceleyerek, kişinin kendisini ve diğer insanları anlamak için astrolojiyi psikolojik bir araç olarak nasıl kullanacağını açıklamaktadır. İnsanların haritasındaki kimiz, neyiz, nasıl bir hayat yaşayabiliriz, sorularını, nasıl ve ne zaman çözebileceği konusunda yardımcı olmaktadır. Aynı zamanda düşünce gücüyle ilgilenen ve her bireyin özelliği olan düşünce değiştirme konusunda belli seanslar yaparak bireylere yardımcı olmaktadır. Sayarı, insan hayatında çok önemli olan pozitif düşünce gücünü kullanmayı da öğretiyor.

Nuray Sayarı, 2015 yılında Manisa‘nın Soma ilçesine 16 derslikli bir ilkokul yaptırıp hizmete soktu.

Astroloji ve tarot bilimi ile ayarı, günlük, aylık burç yorumları da yapmakta, düşünce gücünün insan hayatındaki önemine ve evrendeki her maddenin bir enerji taşıdığına inanmaktadır.

Nuray Sayarı Biyografisi: Nuray Uman kim? Nuray Sayarı Biyografisi: Nuray Uman kim? Nuray Sayarı Biyografisi: Nuray Uman kim?

Nuray Sayarı Kitapları :

Rastlantı Yoktur Neden Vardır
Parçalanan Ruhlar
Astroloji ve Burçlar 2012
Fedakarlık İçindeki Gücün Sırrını Keşfet
İçindeki Gücün Sırrını Keşfet
2013 Astroloji ve Burçlar
2013 Astroloji ve Burçlar Ajandası
2012 Astroloji ve Burçlar Ajandası
Aşk Kuantumu
Dilek Kartları
Beyaz Mucizeler
Astroloji & Burçlar 2015
2015 – Astroloji ve Burçlar Ajandası
Astroloji Burçlar 2016

NURAY SAYARI VE KARDEŞİ HAKAN UMAN ARASINDA NELER YAŞANDI?

Ünlü astrolog Nuray Sayarı, kardeşi Hakan Uman’dan marka haline gelmiş isim ve soy ismini yan yana getirmek suretiyle fayda sağladığı gerekçesiyle şikayetçi oldu. Mahkeme, Hakan Uman’ın kardeşi olduğunu saklayan Sayarı’nın açtığı davanın reddine karar verdi. Mahkemede ifade veren Hukan Uman, ünlü astrolog için ‘Yıllır evvel tarotçu, falcı ve medyum olarak çalışıyordu. Falcılara karşı polis operasyonlarından korunmak için moda olan astrologluğa geçiş yaptı’ ifadesini kullandı.

SİTELERLE ALAKAM YOK

Hakan Uman ve eşinin marka haline gelmiş isim ve soy ismini yan yana getirmek suretiyle hem kamuoyunu yanılttığını hem de haksız biçimde ve kendi aleyhine olacak şekilde maddi menfaat elde ettiğini ileri süren Nuray Sayarı dilekçesinde internet sitelerinin kendisiyle hiçbir alakasının bulunmadığının altını çizdi.

500 BİN TL İSTEDİLER

Hakan Uman’ın internet sitesi ve sosyal medyada asılsız iddialar ortaya atılmak suretiyle siteleri kapatmak için 500 bin TL istediğini ileri süren Nuray Sayarı bu yolla kendisine şantaj yapıldığını iddia etti. Sayarı bahsi geçen siteler aracılığı ile hem de sosyal medya platformlarında asılsız iddialar bulunmak suretiyle kişilik haklarına yöneltilen saldırının önlenmesini mahkemeden istedi.

KARDEŞ OLDUĞUMUZU SAKLADI

Nes Filmcilik şirketinin sahipleri Hakan Uman ve eşi Neslihan Uman karşı dava açtı. Nuray Sayarı’nın düzmece bir senaryoyla kendilerini iftira attığını ileri süren çift, 102 bin TL maddi manevi tazminat istedi. Nuray Sayarı’nın kendi öz ablası olduğunu belirten Hakan Uman dilekçesinde ablasının bunu mahkemeden sakladığını anlatt

FALCILIK YAPIYORDU

Ablasının yıllar evvel tarotçu, falcı, medyum olarak bu işi yaptığını belirten Hakan Uman dilekçesinde profesyonel olma çabaları ile falcılara karşı polis operasyonlarının korunmak için ülkemizde moda olan astroloji uzmanı ve astrolog unvanına geçiş yaptığını ileri sürdü.

‘ABLAMIN KİTAPLARI ÇALINTI’

Ülkemizde astroloji üzerine mesleki eğitim veren Milli Eğitim Bakanlığı yada Yükseköğretim Kurumu Başkanlığına bağlı bir eğitim kurumu olmadığını belirten Hakan Uman, halkın astrolojinin bir bilim olduğunu bilmediğini ablası gibi kendi kendisine astrolog unvanı veren kişilere inandıklarını belirtti. Sahte astrologların bu şekilde birçok gelir elde etmeye başladığını belirten Hakan Uman ablasının yazdığı astroloji kitaplarının çalıntı olduğunu iddia etti.

Nuray Sayarı’nın kitaplarının, yabancı yazarların kitaplarından telif hakkı ödemeden ve atıf yapılmadan çeviri niteliğinde olduğu halde kendisi kendi yazmış gibi yayımlattığını belirten Hakan Uman, böylelikle haksız gelir elde ettiğini ileri sürdü.

ASTROLOJİK TAKI VE TAŞLAR SATILIYORDU

Hakan Uman ablasının kendisine teklifte bulunması üzerine 2013 yılında işini bırakarak, Arif Albayrak adına olan nuray sayari.com sitesini ve kendi adına olan nuraysayarishop.com adlı internet sitesini aralarındaki inanç sözleşmesi gereği işletmeye başladığını belirtti. nuraysayarishop.com sitesinde astrolojik takı ve taşların satışını yaptığını belirten Hakan Uman, ablasının internet sitelerinin yatırım ve masraflarına yardımda bulunmadığını belirtti.

BAŞKASININ BURÇ YORUMLARINI GÖNDERDİ

Dilekçede Nuray Sayarı’nın başkalarının emeği üzerinden haksız kazanç elde etmek amacıyla 2013’ün Ocak ayında astrolog Şenay Yangel’in daha önceden yazdığı burç yorumları yazılarını alarak nuraysayari.com.tr sitesinde yayınlamak üzere Hakan Uman’a göndererek yayınlattığı iddia edildi. Hakan Uman, ablası Nuray Sayarı’nın bilgisi ve talimatı doğrultusunda söz konusu sitelerin açıldığını e-ticaret sitelerinin tanıtımını katıldığı programlarda yaptığını belirterek, burç yorumlarının da astrologun asistanının gönderdiğini belirtti.

DÜRÜSTLÜK KURALINA UYMADI
Mahkeme Nuray Sayarı’nın Hakan Uman ile kardeş olduğunu dahi telaffuz etmeden tüm süreçten bilgisi olduğu halde kardeşi ve eşi ile hiçbir ilgisi yokmuş gibi kişilik haklarına saldırı iddiası ile dava açtığını belirtti. Nuray Sayarı’nın, kardeşi ve davalık olduğu başka kişilerle yaşadığı hukuki süreçte delil yaratma amacı güttüğünü belirten mahkeme ‘dürüstlük’ kuralına aykırı açılan davanın reddine karar verdi.

KARŞI TAZMİNAT DAVASINA DA RET

Mahkeme Hakan Uman ve eşinin de kişilik haklarına saldırı ve maddi kayıplarının bulunduğunu ispatlanamadığını belirterek, açtıkları karşı tazminat davasını da reddetti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı