adplus-dvertising

Numan Kurtulmuş’tan asgari ücret açıklaması “herkesi tatmin edecek”

Numan Kurtulmuş, 2022 asgari ücretiyle alakalı zam haberi bekleyen çalışanlara yönelik açıklamalarda bulundu. Enflasyondaki yükselişe dikkat çeken Kurtulmuş, “Enflasyon dolayısıyla market ve pazardaki fiyatların yukarıya çıktığını biliyoruz. Kararlı bir biçimde vatandaşımızın alım kuvvetini artıracak önlemleri alıyoruz. Yılbaşından itibaren herkesi tatmin edecek çok kuvvetli bir asgari ücret açıklanacaktır” şeklinde konuştu.
Takip et
Numan Kurtulmuş’tan asgari ücret açıklaması “herkesi tatmin edecek”
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Sakarya’nın Sapanca ilçesindeki bir otelde gerçekleştirilen Ak Parti İstanbul Teşkilatı’nın 15. İstişare ve Değerlendirme Toplantısı’nda konuşan Kurtulmuş, vefat eden eski Turizm Bakanı ve Devlet Bakanı Güldal Akşit’e Allah’tan rahmet diledi.

“İSTANBUL HALKINA OLA SORUMLULUĞU TELAFİ EDECEĞİZ”

İstanbul’un Türkiye siyasetinde mühim olduğunu, kendi siyasi hareketlerinde ise ayrı bir önemi bulunduğunu söyleyen Kurtulmuş, İstanbul’un tekrardan kuvvetli bir biçimde ayağa kaldırılması için mücadele edildiğini, İstanbul halkına olan sorumluluğun ve borcun 2023 ve 2024 seçimleriyle telafi edileceğini belirtti.

Muhalefetin sabır sınırlarını zorlayan çıkışları ve algılar üstünden, devamlı hesaplaşma senaryoları üstünden atılan adımların görüldüğünü anlatan Kurtulmuş, sükunetle fakat kararlılıkla, hiç alttan almadan ama milletin menfaatlerini koruyarak yola devam edeceklerini ifade etti.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun ‘helalleşme’ söylemlerine değinen Kurtulmuş, “Çok özür dilenecek konular var. CHP’nin helalleşmeden önce milletimizden bir özür dileyerek, özrünün kabul edilmesi için milletimize yalvarması gereken noktalar var. Bunları söylemeden helalleşmeyi gündeme getirdiler, yanıtlarını aldıktan sonra şuanda helalleşmeyi de unuttular. Bugün sorsanız, ‘Helalleşmeden neyi kastediyorsunuz’ diyerek, onu da söyleyeceklerini hatta hatırlayacaklarını dahi sanmıyorum” şeklinde konuştu.

“BU MİLLETİN NE İSTEDİĞİNİ GAYET İYİ BİLEN SİYASİ KADRO BURADADIR”

Kurtulmuş, muhalefetin başka bir algı üstünden ilerlediğini, devletin kurumlarını siyasi münakaşalarının odağına yerleştirmeye çalıştığını savunarak daha önce Merkez Bankasıyla alakalı gösterilmeye çalışılan algının dün itibarıyla TÜİK’le de tekrarlandığını anlattı.

Kurtulmuş, şu şekilde konuştu:

“Bu memlekette devamlı algılar üstünden Tayyip Erdoğan’ı ve AK Parti hükümetini geriletmeye, devamlı algı, yalan, iftira hatta sanal olarak birtakım problemler ortaya çıkarmaya çalışıyorlar. Eğer bu kadar çok gündem değiştirme ihtiyacı duyuyorlarsa, onlara şunu tavsiye etmek istiyorum: Türkiye’de iktidara gelmenin yolu, algılar üstünden milletin zihin dünyasını karıştırmak değil iktidara geldiğinizde neyi nasıl yapacağınızı millete açık bir biçimde söyleyebilmenizden geçer.

Türkiye’nin ikinci partisinin genel başkanına ve yöneticilerine, Türkiye’ye bundan sonra ne yapacaklarına ilişkin şeyler söylemelerini tavsiye ederiz. Millet kuru laflar üstünden, kuru polemikler üstünden, faydasız birtakım spekülasyonlar, algılar üstünden kesinlikle zihniyetini değiştirmez. Dolayısıyla tavsiyemiz, evet, çıkın mitingler yapın, görüşlerinizi ifade edin, Türkiye’yi nasıl yöneteceğinize dair fikriniz, projeleriniz varsa bunları ortaya koyun ama yalnızca ‘istemezük’, ‘Türkiye bu şekilde olmamalıdır’ derseniz, biz de size deriz ki, ‘Bu da bizim tanıdığımız CHP zihniyetinin bugünkü halidir.’ Bu milletin ne istediğini gayet iyi bilen siyasi kadro buradadır. Bu millet, ekonomik gelişmeyi, kalkınmayı, adaleti, hakkaniyeti, özü sözü bir olmayı istiyor.”

SAVUNMA SANAYİİNDE YERLİLİK YÜZDE 78’E ÇIKTI

Konuşmasında Türkiye’nin savunma sanayiinde yaptığı atılımlara dikkat çeken Kurtulmuş, yerlilik oranının yüzde 78’lere ulaştığını, bunun birkaç senede yüzde 90’lara ulaşmasını hedeflediklerini söyledi.

Türkiye’nin Akdeniz’de doğalgaz ve petrol aramasından rahatsızlık duyanların ülkeyi politik münakaşaların içine çekmeye çalıştığını anlatan Kurtulmuş, şu şekilde konuştu: “Kim ne yaparsa yapsın Türkiye bu bölgedeki egemenlik haklarının hiçbirinden vazgeçmeyecek. Şuanda birisi de ‘Hatay bizimdir’ falan diyerek birtakım şeyler söylemeye başladılar. Hatay, Türkiye Cumhuriyeti’nin milli sınırları içindedir. Misak-ı Milli sınırları içindedir ve kıyamete kadar da Türkiye’nin bir ili olarak kalacak ve bizim milletimizin malı olacaktır.”

“VATANDAŞIMIZI ENFLASYONUN ALTINDA EZDİRMEYECEĞİZ”

Enflasyon dolayısıyla market ve pazardaki fiyatların yukarıya çıktığını bildiklerini söyleyen Kurtulmuş, vatandaşın alım kuvvetini artıracak önlemleri aldıklarını dile getirdi.

Kurtulmuş, şunları kaydetti: “Yılbaşından itibaren herkesi tatmin edecek çok kuvvetli bir asgari ücret açıklanacaktır. Gene aynı biçimde bu hafta içinde sayın Cumhurbaşkanımızın sağlık çalışanlarıyla alakalı iyileştirme, seyyanen zamla alakalı düzenleme, öğretmenlik kanununyla alakalı teklif Meclise geliyor. 3600 ek gösterge gibi, emeklilerin vaziyetinin iyileştirilmesi ve öbür konularla alakalı çalışmalar nihai noktaya geliyor. Meclisteki bu bütçe trafiği geçtikten sonra inşallah bunları halledeceğiz, yoluna koyacağız ve vatandaşımızı kesinlikle enflasyonun ortaya çıkardığı bu ağır tablonun altında ezdirmeyeceğiz.”

Numan Kurtulmuş’tan asgari ücret açıklaması “herkesi tatmin edecek”

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.