Numan Kurtulmuş’tan 2022 emekli ve memur zammı hakkında açıklama!

Milyonların takip ettiği emekli ve memur zamları ile ilgili konuşan AK Parti Genel Başkanvekili Numan Kurtulmuş, “Milletimizin alım kuvvetini artırmak için hem asgari ücreti tarihi bir biçimde yükseltiyor hem de önümüzdeki günlerde inşallah memur ve emekli maaşlarında düzenlemeler yapılarak vatandaşımızın alım gücünün azalmaması için üstümüze düşen sorumlulukları yerine getirmeye çalışıyoruz” şeklinde konuştu.
Takip et
Numan Kurtulmuş’tan 2022 emekli ve memur zammı hakkında açıklama!
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Ak Parti Genel Başkanvekili Numan Kurtulmuş, partisinin Araştırma, Geliştirme (Ar-Ge) ve Eğitim Başkanlığınca Ankara Hacı Bayram Veli Üniversitesi Külliyesi Konferans Salonu’nda gerçekleştirilen “Teşkilat Akademisi Ankara Eğitim Programı”na katıldı.

Milyonlarca vatandaşın merakla beklediği emekli ve memur zamları hakkında da konuşan Kurtulmuş, “Türkiye’nin daha iyi günlere gideceğini, bu süreçleri çok daha iyi bir noktaya getireceklerini dile getiren Kurtulmuş, “Bir taraftan fiyatları indirmek için mücadele ederken öbür yandan da milletimizin alım kuvvetini artırmak için hem asgari ücreti tarihi bir biçimde yükseltiyor hem de önümüzdeki günlerde inşallah memur ve emekli maaşlarında düzenlemeler yapılarak vatandaşımızın alım gücünün azalmaması için üstümüze düşen sorumlulukları yerine getirmeye gayret ediyoruz.” ifadelerini kullandı.

SAYGI DURUŞU VE İSTİKLAL MARŞI İLE BAŞLADI

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan programda konuşan Kurtulmuş, bugün AK Parti çatısı altında verdikleri mücadelenin ana amacının ne olduğunu tam anlamıyla kavrayamamaları halinde siyasetin gündelik telaşları arasında kaybolup gideceklerini söyleyerek “milli siyaset geleneği” olarak adlandırdıkları bu siyaset çizgisini çok kuvvetli bir biçimde sürdürmek ve gelecek nesillere devretmek vaziyetinde olduklarını belirtti.

“84 MİLYONUN PARTİSİ”

AK Parti’nin yalnızca bir parti değil siyasi bir dava, millete mal olmuş bir davanın isimi olduğunu ifade eden Kurtulmuş, bu davanın “Tekrardan büyük Türkiye’yi kurmak” ve “Yeni adil ve hakkaniyetli dünyayı tesis etmek” ayakları olduğuna işaret etti. AK Parti’nin yalnızca geçmişin partisi olmadığına, Türkiye’nin geleceğinin siyasi hareketi olduğuna dikkati çeken Kurtulmuş, başka partilerin 2023, 2053 ve 2071 vizyonlarından bahsedemediklerini belirtti.

Kurtulmuş, AK Parti’nin yalnızca bir zümrenin, elit bir kadronun, bir bölgenin, bir mezhebin ve herhangi bir etnik yapının partisi olmadığını, doğunun ve batının, Türk’ün, Kürt’ün, Laz’ın, Çerkez’in dolayısıyla 84 milyonun partisi olduğunu vurguladı.

“AK PARTİ, DEVLET DEĞİL MİLLET PARTİSİDİR”

AK Parti’nin 20 senedir devleti yönettiğine değinen Kurtulmuş, “Ama AK Parti devlet partisi değildir. Bunun altını çiziyorum. Belki ilk sefer duyuyorsunuz. AK Parti, devlet partisi değil, devleti milletin ismine yöneten, milletin verdiği ruhsatla yöneten bir millet partisidir, milletin bizatihi kendisidir.” şeklinde konuştu.

Kurtulmuş, ekonomide dışarıya bağımlı olan, kendine yetmeyen, dünyada rekabet edemeyen bir Türkiye’nin, kuvvetli ve büyük Türkiye olmasının mümkün olmadığını söyledi.

YENİ EKONOMİ POLİTİKASI

Türkiye’nin, Osmanlı’nın son dönemlerinden itibaren ekonomideki en mühim problemlerinden birinin tasarruf açığı olduğunu dile getiren Kurtulmuş, konuşmasını şu şekilde sürdürdü:

“Yatırım yapmak için, imalat yapmak için, Türkiye’nin tasarrufları yeterli olmadığı için, bunun karşılanması için senelerdir Türkiye’de birileri yüksek faiz, düşük kur üstünden Türkiye’ye dışarıdan gelecek parayla Türkiye’nin kalkınabileceğini söylediler. Türkiye’nin bir imalat seferberliği başlatamadığını ne yazık ki seneler içinde acı tecrübelerle gördük. Öyle oldu ki içeride üretemeyen Türkiye, neredeyse tüm mallarını dışarıdan ithal eden bir ithal devleti haline getirdiler, ‘ithalat cenneti’ haline getirdiler. Bu çerçevede hükümetimizin kararlılığı, Cumhurbaşkanı’mızın öncülüğünde üretmek, çok üretmek, daha fazla üretmek, dünya piyasalarında rekabet edebilmek, kendi alın terimizle ürettiklerimizi satarak tasarruf açığımızı dışarıdan elde ettiğimiz, kazandığımız dövizlerle kapatmaktır. Bu istikamette, imalat, istihdam, yatırım ve ihracat eksenli yeni ekonomik modelle beraber yolumuza devam ediyoruz. İnşallah Türkiye’nin yakın zamanda çok kuvvetli markaları dünya ekonomisinde rekabet edebilecektir. Türkiye’nin tekrardan büyük Türkiye olacaksa kendisinin üretmesinden başka hiçbir yolu yoktur. Bu istikamette yolumuza devam ediyoruz.”

DÖVİZ KURLARINDA DÜŞÜŞ

Geçen günlerde döviz kurlarında olağanüstü oynaklığın ortaya çıktığını anımsatan Kurtulmuş, 18 liraya kadar çıkan doların alınan önlemlerle 11 lira seviyesine düştüğünü belirtti. Kurtulmuş, “İnsan şuna üzülüyor, Türkiye ekonomisi bu kadar zor bir süreçten geçerken, Türkiye ekonomisinde milletimizi rahatlatacak bu adımların atılmasından muhalefette olanların da kendisini muhalefet cephesinde görenlerin de en azından takdir etmesini geçtik en azından sessiz kalmaları gerekmez mi? Milletin sevincinde siz de sevinin. Ankaralılar dövizin şehit olmasına seviniyor mu? Seviniyor. Imalatın artacak olmasına seviniyor mu? Seviniyor. Muhalefetin de sevinmesini beklemek hakkımızken ne yazık ki bakıyoruz muhalefet olmadık sözler belirtiyor, bu gidişattan memnun olmadıklarını hatta yüz ifadelerine yansıtarak devam ediyorlar.” diyerek konuştu.

MEMUR VE EMEKLİ MAAŞLARI

Türkiye’nin daha iyi günlere gideceğini, bu süreçleri çok daha iyi bir noktaya getireceklerini dile getiren Kurtulmuş, “Bir taraftan fiyatları indirmek için mücadele ederken öbür yandan da milletimizin alım kuvvetini artırmak için hem asgari ücreti tarihi bir biçimde yükseltiyor hem de önümüzdeki günlerde inşallah memur ve emekli maaşlarında düzenlemeler yapılarak vatandaşımızın alım gücünün azalmaması için üstümüze düşen sorumlulukları yerine getirmeye gayret ediyoruz.” ifadelerini kullandı.

ASGARİ ÜCRETTEN VERGİNİN KALDIRILMASI

Türkiye’nin son günlerde ekonomi, sanayi, sağlık ve teknoloji alanında attığı adımları hatırlatan Kurtulmuş, asgari ücretten vergi yükünün kaldırılmasının da tarihi bir adım olduğunu dile getirdi.

Kurtulmuş, teknolojisi kuvvetli olmayan Türkiye’nin, tekrardan büyük Türkiye olamayacağına dikkati çekerek senelerdir Türkiye’de teknolojik gelişmelerin, özellikle savunma sanayisindeki gelişmelerin önünü tıkamak için yapılmayanın kalmadığını belirtti.

Türkiye’nin savunma sanayisi alanında yaptıklarına değinen Kurtulmuş, 20 yıl önce piyade tüfeğini bile zar zor yapan Türkiye’nin şuanda milli savunma sanayisinde dünyanın sayılı ülkelerinden biri haline geldiğini ve 2023’te milli savunma sanayisinin yüzde 80’in üstünde yerli olacağını bildirdi.

F-35 VE S-400 MÜNAKAŞALARI

F-35 ve S-400 münakaşalarına da değinen Kurtulmuş, şunları kaydetti:

“Bu münakaşaların arkasındaki mesele, konuşulan konular değildir. F-35 konusundaki münakaşanın arkasındaki şey şudur, biliyorlar ki Türkiye bu istikamette yürürse Allah’ın izniyle yakın bir zamanda kendi uçağını yapacak ve dünyada rekabet edebilecek noktaya gelecek. S-400’ü alırdın, almazdın, S-400’de de biliyorlar ki Türkiye bu şekilde giderse kendi hava savunma sistemlerini kuracak. Özetle, tekrardan kuvvetli, büyük Türkiye’nin ikinci büyük ayağı sanayideki kuvvetli yapısıdır ve özellikle milli savunma sanayisindeki kuvvetli yapısıdır.”

“Tekrardan kuvvetli, büyük Türkiye” hedefinin üçüncü ayağının, Türkiye’deki toplumsal dayanışmanın sağlanması olduğuna işaret eden Kurtulmuş, toplumsal dayanışması zayıf olan bir ülkenin kesinlikle milli hedeflere ortak bir biçimde yürümesinin mümkün olmadığını vurguladı.

“İyi eğitimli, çağın problemleriyle baş edebilen, kuvvetli bir gençlik yetiştirecek eğitim sisteminin varlığı”nın “Tekrardan kuvvetli, büyük Türkiye” hedefinin dördüncü ayağı olduğunu söyleyen Kurtulmuş, “Milli eğitim sistemimizi bu manada kuvvetlendirmek için hem altyapı çalışmalarını hızlandırdık hem de bu manada ortaya konulan perspektiflerle Türkiye’de eğitimde fırsat eşitliğinin önündeki engelleri kaldırdık. Şuanda sanayinin gerektirdiği ara elemanların yetiştirilmesi için organize sanayi bölgelerimizde hem meslek yüksekokulları hem de meslek liseleri ile beraber yolumuza devam ediyoruz.”

DIŞ POLİTİKA

Dünyada her türlü bilginin olduğu bir dönemden geçildiğini ifade eden Kurtulmuş, “Mutluluk yok, huzur yok, saadet yok, barış yok, hakkaniyet yok, adalet yok. İnsanların kuvvetli bir biçimde var olmasını sağlayan şey, bilgi, hikmet ve irfan ekseninde toplumların tekrardan bir büyük eğitim seferberliği içerisinde olmasıdır.” diyerek konuştu.

Söz konusu hedefin son ayağının ise etkin dış politika olduğunu kaydeden Kurtulmuş, Karadeniz, Akdeniz, Balkanlar, Kafkaslar, Orta Doğu ve Anadolu kıtası olarak Türkiye’nin içinde bulunduğu coğrafyanın, tarihin tüm dönemlerinde büyük mücadelelerin merkezi olduğunu, bugün ise Avrupa Birliği, ABD, Rusya, Çin ve öbür dünya kuvvetlerinin, tabir caizse rekabetlerinin, mücadelelerinin, çelişkilerinin, çatışmalarının hatta ileride vuku bulabilecek büyük çatışmaların merkezi olduğunu belirtti.

Söz konusu coğrafyanın aynı zamanda fırsatların da merkezi olduğunu söyleyen Kurtulmuş, Türkiye’nin bu bölgede kuvvetli durmak mecburiyetinde olduğunu bildirdi. Kurtulmuş, “Türkiye olarak, bu coğrafyadaki tüm gerilimlere karşı hazırlıklı, tüm gerilimlerde milli tezlerimizi savunacak kadar dirayetli bir biçimde ayakta duruyoruz. Eğer öyle olmasaydı, Doğu Akdeniz’e burnumuzu bile çıkartmazlar, bize doğal gaz, petrol aratmazlardı. Eğer öyle olmasaydı Türkiye, Azerbaycanlı kardeşlerimize destek olarak Karabağ’ın işgalden kurtulmasını sağlayamazdı. Eğer öyle olmasaydı Türkiye, Ayasofya’yı ibadete açarak kıyamete kadar Müslümanların ibadetinde olmasını sağlayamazdı.” diyerek konuştu.

“Tekrardan kuvvetli, büyük Türkiye” hedefinin 5 temel noktasını, AK Parti’nin yol haritası olarak partililerle paylaştığını anlatan Kurtulmuş, bunları gerçekleştirmek için kolları sıvadıklarını, mücadele verdiklerini ifade etti.

Numan Kurtulmuş’tan 2022 emekli ve memur zammı hakkında açıklama!Numan Kurtulmuş’tan 2022 emekli ve memur zammı hakkında açıklama!

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.