Numan Kurtulmuş asgari ücret ve EYT hakkında konuştu

AK Parti Genel Başkanvekili Numan Kurtulmuş gündeme dair açıklamalarda bulunuyor. Kurtulmuş, ‘Başta asgari ücret olmak üzere dar gelirli vatandaşların beklentilerini karşılayacak düzenleme yapılacak. Hakkaniyet enflasyon oranı üzerinde bir artış olması. Asgari ücreti meydana gelebilir bir seviyeye çıkarmak en mühim vazifedir’ ifadelerini kullandı.
Takip et
Numan Kurtulmuş asgari ücret ve EYT hakkında konuştu
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

AK Parti Genel Başkanvekili Numan Kurtulmuş’un NTV’deki açıklamalarından satır başları şu şekilde:

Faiz tüm dünya ekonomiler için maliyet arttırıcı bir unsurdur. Üreticilerimizin üretimlerini sürdürebilmesi için kredilerde faiz yükünün olmaması gerekiyor. MB’nin aldığı kararlar düzenleyici bir etkiye sahiptir. MB politika kurulu değil, enflasyon ve yaşam pahalılığı ile mücadele eden kurumdur.

Siyasetin vazifesi faizin maliyet baskısını azaltmaktır diyerek düşünüyoruz.

Kurlardaki aşırı oynaklık küresel piyasalardan da kaynaklanmaktadır. ABD ekonomisinin bile enflasyonla uğraşmakta olduğunu görüyoruz.

Bir ekonominin esas kuvveti neyi ürettiği ile ölçülebilir.

Asgari ücretli ve emeklilerin yani dar gelirlerin ihtiyaçlarına hükümet yanıt verecektir. En son memur zamlarında da bu gerçekleştirilmeye çalışıldı.

Yükselen fiyatların üstünde hakkaniyetli bir asgari ücret sağlaacaktır.

EYT AÇIKLAMASI

Bütçe kısıtlarımız içerisinde önceliğimiz 3600 ek gösterge düzenlemesi.

50+1 ile herhangi bir sıkıntımız ve endişemiz yok. Kural değişikliği gerekirse yetki TBMM’dedir, gündemimizde yok. Şu aşamada bunun tartışılmasının gereksiz olduğunu düşünüyorum.

KILIÇDAOĞLU’NUN HELALLEŞME SÖZLERİ

CHP’nin millete hesap vermesi gereken çok konu var. 15 Temmuz örtülü darbedir dediği için Kılıçdaroğlu’nu özür dilemesi lazım. Toplumsal uzlaşıdan bahsediyorsak özür dilemek lazım. 28 Şubat’ın, 15 Temmuz’un hesabını ver, CHP özür dilerse yararlı olur.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.