adplus-dvertising

Nükhet Duru’nun çalkantılı hayatı, evlilikleri, ilk eşi, oğlunun babası Dikran Masis hakkında merak edilenler

Şarkılar Bizi söyler programında bu akşam Nükhet Duru konsepti yaşanacak. Konuklar arasında da olan Nükhet Duru hakkında sorular araştırılmaya başladı. Nükhet Duru kimdir, kaç yaşında? Nükhet Duru nereli? soruları yoğun ilgi görüyor. İşte Nükhet Duru'nun hayatına yönelik bilgiler ve Nükhet Duru şarkıları...
Takip et
Nükhet Duru’nun çalkantılı hayatı, evlilikleri, ilk eşi, oğlunun babası Dikran Masis hakkında merak edilenler
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Kanal D’nin sevilen müzik ve eğlence programı Şarkılar Bizi Söyler’in konuklarından biri de usta sanatçı Nükhet Duru olacak. Unutulmaz şarkılara imza atan Nükhet Duru 67 yaşında ve aslen Niğdeli. iki evlilik yapan Nükhet Duru’nun ilk eşi Özalp Birol, ikinci eşi ise Dikran Masis olmuştur. Nükhet Duru’nun Cem Masis adında bir oğlu vardır.

Nükhet Duru kimdir?

1954 yılında Niğde’nin Bor ilçesinde dünyaya geldi. Henüz 11 yaşındayken annesiyle babasının ayrılması nedeniyle ağır bir travma yaşayan Duru, felç oldu. Bir yıla yakın bir süre yürüyemeyen ve yatalak olan Duru’nun, çok küçük yaşta yaşadığı bu büyük üzüntü onu çok etkilemişti. Kandilli Kız Lisesi’nde okurken müzikle ilgilenmeye başlayan Duru, güzel sesiyle dikkat çekiyordu. Şöhret olmayı aklına koyan şarkıcı o günlerde kendisine Ajda Pekkan’ı örnek alıyordu. 1971 yılında 17 yaşındayken Florya Deniz Kulübü’nde dans müziği orkestrasında solistlik yaparak profesyonel kariyerine başladı.

1974’te ilk 45’lik plağını doldurdu: “Aklımda Sen”. Ardından Mehmet Teoman ve Cenk Taşkan’la hazırladıkları “Beni Benimle Bırak” ile büyük çıkış yapan güzel sanatçı ilk albümünü 1977’de yayımladı: “Bir Nefes Gibi”. 1978’de Modern Folk Üçlüsü ile seslendirdiği ” Dostluğa Davet” ile Seul Şarkı Yarışması’nda en iyi icra ödülünü aldı. “Melankoli”, “Ben Sana Vurgunum”, “Anılar” adlı şarkıları unutulmazlar arasına girdi.

Kanser tarama teşhis ve tedavi kliniği açtı. 24 Ocak 2015 Cumartesi akşamı Star tv’de başlayan ve sunuculuğunu Murat Başoğlu’nun yaptığı “Benzemez Kimse Sana” programında Seyfi Dursunoğlu ve Ümit Erdim ile birlikte jüri üyeliği yapmaya başlamıştır.

13 Şubat 2020’de Hikayesi Var isminde yeni stüdyo albümü tanıtıldı ve yayınlandı. 3 Eylül 2020’de ikinci bölümü yayınlanan Menajerimi Ara adlı dizide konuk oyuncu olarak kendisini canlandırmıştır.

Nükhet Duru’nun hayatından önemli kesitlerin yer aldığı, müzikal kariyeri ve ‘Hikayesi Var’ düetler albümünün oluşum sürecini anlatan ‘Duru Olmak’ belgeseli dijital yayın platformu Netflix’te yayınlandı. Yönetmenliğini Mu Tunç’un yaptığı belgesel tartışmaları da beraberinde getirdi.

Namaz kılıp intihar etmiş

Annesi Güzide Hanım, Nükhet 13 yaşına gelinceye kadar kızını öldü bilmiş. Ta ki Nükhet babası Ankara’da olduğu bir sırada intihara teşebbüs edinceye kadar. Nükhet Duru o günü şöyle anlatır:
-“Kararımı verdim; abdest aldım, namazımı kıldım, annemin beyaz geceliğini giydim, bakire olarak rabbime kavuşacaktım. Hep ‘Sakın kibritin ucunu ağzına sokma, zehirlenirsin’ diye tembih ederlerdi. Kibritlerin ucunu suda erittim, suyun tadı çok kötüydü, karnım açtı, o suyla bulgur pilavı yapıp yedim. Üstüne de bir sürü ilaç içtim.

Nükhet Duru’nun evlilikleri

19 Mayıs 1954 Niğde doğumlu olan Nükhet Duru iki kez evlilik yaptı. Nükhet Duru ilk evliliğini 1987 yılında Dikran Masis’le gerçekleştirdi. Bu evlilikten oğlu Cem Masis dünyaya gelir. Nükhet Duru ve Dikran Masis evliliği 3.5 yılda sona erer ve ünlü sanatçı 1991 yılında boşanır.

NÜKHET DURU’NUN AYRINTILI BİYOGRAFİSİ İÇİN RESME TIKLAYIN

Nükhet Duru’nun çalkantılı hayatı, evlilikleri, ilk eşi, oğlunun babası Dikran Masis hakkında merak edilenler

Kolundaki dövmede oğlu ve onun kardeşleri var

Nükhet Duru’nun kolunda bir dövme var. O dövmede ne yazdığını şöyle anlatmıştı:
-Oğlum Cem’in ve kardeşlerinin baş harfleri. Dikran’ın ilk eşi Ceyn’den Cem’in bir abisi ve ablası var. Luli (Aleksandra) ve Marc. Şimdi yeni bebeğin harfini de ekleyeceğim. Cem’in tüm kardeşleriyle görüşüyorum, hepsini çok seviyorum.

Nükhet Duru’nun çalkantılı hayatı, evlilikleri, ilk eşi, oğlunun babası Dikran Masis hakkında merak edilenler

Dikran Masis kimdir?

Nükhet Duru’nun ilk eşi Dikran Masis bir işadamı. Ermeni asıllı olan Dikran Masis 75 yaşında ve 1946 yılında İstanbul’da dünyaya geldi. Eskidji Müzayede Şirketi’nin sahibi ve Eskidji Gayrimenkul Yönetim Kurulu Başkanı olan Dikran Masis, bugüne kadar dört evlilik yaptı. Dikran Masis son evliliğini de kendisinden 35 yaş küçük olan iç mimar Yasemin Öztürk ile yaptı.

Nükhet Duru’nun oğlu Cam Masis Kimdir?

Nükhet Duru’nun yıllardır medyadan sakladığı oğlu Cem Masis’tir.

Nükhet Duru’nun Oğlu Cem Masis Kimdir, Mesleği Ne? Ayrıntılı bilgi için resme tıklayın..

Nükhet Duru’nun çalkantılı hayatı, evlilikleri, ilk eşi, oğlunun babası Dikran Masis hakkında merak edilenler

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.