Nüfus kayıt örneği ile Gökhan Gönül’ün kardeşi olduğunu öğrendi

Kocaeli’nin İzmit ilçesinde yaşayan Can Gönül adlı 27 yaşındaki genç, iş için istenilen nüfus kayıt örneğinde Gökhan Gönül’le öz kardeş olduğunu öğrendi. 2 yaşında yetiştirme yurduna bırakılan Can Gönül’ün kayıt örneğinde, Gökhan Gönül, Nilüfer, Ahmet, Hakan ve Volkan adlarının ailesi olduğu yazıyordu. Ailesine ulaşamadığını ifade eden Can Gönül, “Maddi destek istemiyorum. Ailem olsun, annem olsun istiyorum” şeklinde konuştu.
Takip et
Nüfus kayıt örneği ile Gökhan Gönül’ün kardeşi olduğunu öğrendi
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Kocaeli’nin İzmit ilçesinde yaşayan ve 2 yaşındayken bırakıldığı yetiştirme yurdunda büyüyen 27 yaşındaki Can Gönül adlı genç, iş başvurusu için istenilen aile nüfus kayıt örneği belgesinde milli futbolcu Gökhan Gönül‘ün kardeşi olduğunu öğrendiğini öne sürdü. 27 senedir yalnız yaşayan ve ailesi olmadan büyüdüğünü söyleyen Can Gönül, 4 sene önce işe girmek için kendisinden istenilen aile nüfus kayıt örneği belgesinde ailesinin olduğunu öğrendiğini söyledi. Aile nüfus kayıt örneğinde milli futbolcu Gökhan Gönül ile öz kardeş olduğunu öğrendiğini kaydeden Can Gönül, 4 senedir ailesine ulaşmaya çalıştığını ifade etti.

Nüfus kayıt örneği ile Gökhan Gönül’ün kardeşi olduğunu öğrendi

“NÜFUS KAYIT ÖRNEĞİNDE ÖĞRENDİM”

Ailesinin olduğunu şans eseri öğrendiğini ifade eden Can Gönül, “Ben 1994 doğumluyum. 2 yaşımdan 18 yaşıma kadar yurtta büyüdüm. Koltuk fabrikası olsun, garsonluk olsun birçok yerde çalıştım. Ama çoğu zaman da işsiz kaldım. Yurtta kaldığım için memurluk hakkı tanındı. KPPS’ye girdim, sınav iptal olunca da kuraya kaldım. Orada memur oldum. Bize iş başvurusu için belgeleri tamamlamamız gerektiğini söylediler. Ben de istenilen belgeler için nüfus kayıt örneği çıkarttığımda ailemin olduğunu öğrendim. Gökhan Gönül, Nilüfer, Ahmet, Hakan, Volkan adlarının ailem olduğu yazıyordu. Ben bunları yaşamım boyunca görmemiştim. Ama sağ olduklarını öğrendim. Ondan sonra iş yerinden bir abime danıştım. Onlar da yardımcı olarak vaziyeti öğrendiler” şeklinde konuştu.

Nüfus kayıt örneği ile Gökhan Gönül’ün kardeşi olduğunu öğrendi

“AMCAM HER ŞEYİN DOĞRU OLDUĞUNU SÖYLEDİ”

Ortalama 4 senedir ailesine ulaşamadığını söyleyen Gönül, “3-4 sene oldu. Ondan sonra biz Bursa’ya ailemle konuşmaya gittik. Amcam çıktı karşıma. Her şeyin doğru olduğunu belirtti ama annem ve babamla görüşemedik. Ama amcam her şeyin doğru olduğunu belirtti. Sonra Volkan Gönül’ün numarasını verdi. Onun da iş yerine gittik, gelmediler. Öyle kaldı. Kimse ile görüşemedik. Daha sonra arayacaklarını söylediler ama aramadılar. Ben gelmelerini istemiyorum ama annemi, babamı görmek istiyorum. Benim bir ailem var. Bu duygu yaşanmaz. Benim hiç ailem olmadığı için konuşmak istedim. O sevinçle 3 gün boyunca uyuyamadım” diyerek konuştu.

Nüfus kayıt örneği ile Gökhan Gönül’ün kardeşi olduğunu öğrendi

“AİLEM OLSUN İSTİYORUM”

Uzun seneler kaldığı yurtta hep ailesinin gelmesini beklediğini kaydeden Can Gönül, “Artık parasal nedenlerden mi, bakmak mı istemediler bilmiyorum. Ben doğduktan sonra kardeşlerimi alıp gitmişler. Beni de yurda vermişler. Kendimi tanıdığımda zaten yurttaydım. Yurtta ara sıra insanların anne ve babaları geldiğinde benim annem, babam mı diyerek bekliyordum. Hep camdan bakıyordum. Ama hiç gelip giden olmadı. Benim maddi bir isteğim yok. Ailem olsun istiyorum. Annem deyince ben ağlıyordum” dedi.

Nüfus kayıt örneği ile Gökhan Gönül’ün kardeşi olduğunu öğrendiGökhan Gönül ve babası

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.