Not Bırakıp Kaçmışlardı, Sebebi Belli Oldu

Kütahya'da evli olan iki kız kardeş eşlerine, 'Benimle ilgilenmedin kahvelere gittin. Evlilik buraya kadar' ve 'Gittiğin işten dolayı değiştin, seni istemiyorum' yazılı notlar bırakarak evi terke eden Ayşe Daşkın ile R. K.'nin evden kaçmalarına sebebiyet veren olay anlaşıldı.

4 yıllık evli olan Ayşe Daşgın ve 1 yıl önce evlenen kardeşi R. K. geçtiğimiz günlerde eşlerine not bırakarak evden kaçmışlardı. Kız kardeşlerin ailesi ve eşleri kaçırılmış olabileceği ihtimaline karşı polise ekiplerine haber verdi. Polis ekipleri de olayla ilgili araştırma başlattı.


Osmaniye İl Emniyet Müdürlüğü tarafından yapılan yazılı açıklamada kaçan kız kardeşlerin Adnan Menderes Caddesi üzerinde bulunan H.Y’ye ait iş yerinde oldukları ihbarı geldiği bildirildi. İş yerine giden polis ekipleri kız kardeşlere rastlamadı fakat iş yeri sahibi H.Y’nin kız kardeşleri tanıdığı ifade edildi.

PUBG’DE TANIŞTILAR

H.Y polis ekiplerine verdiği beyanda, kız kardeşler ile sosyal medya üzerinden tanıştıklarını ve annesi ile birlikte kaldıklarını söyledi. H.Y’nin annesinin evine giden ekipler evden kaçan kız kardeşleri H.Y’nin annesinin evinde buldu.

Yapılan açıklamada, H.K ile Ayşen Daşkın’ın Çarşı Polis Merkezi Amirliğine, 18 yaşından küçük olan R.K’nin ise Çocuk Şube Müdürlüğüne teslim edildiği belirtildi. Açıklamanın devamında ise kayıp olarak aranan kızların ifadesinde zorla alıkoyulmadıklarını ve kendi rızaları ile kaçtıklarını beyan ettikleri belirtildi. Yapılan işlemlerden sonra R.K Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğüne teslim edilirken A.D bilgisi alındıktan sonra serbest bırakıldı.

H.Y. ise yapılan işlemler sonrası serbest bırakıldı.


Sungur videosu yayınlandı, teröristlerin korkulu rüyası olacak!

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı