Norveç’te okula terör saldırısı düzenlendi! 5 kişi öldü…

Norveç’in Kongsberg kasabasında, bir marketin yakınında gerçekleştirilen oklu saldırıda 5 kişinin yaşamını yitirdiği, 2 kişinin de yaralandığı bildirildi. Başbakan Erna Solberg, saldırıda hayatını kaybedenlerin ailelerine başsağlığı, yaralılara da acil şifalar diledi.
Takip et
Norveç’te okula terör saldırısı düzenlendi! 5 kişi öldü…
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Norveç’in başkenti Oslo’nun 82 kilometre güneybatısındaki Kongsberg kasabasında yerel saatle 18.30 sıralarında bir kişi okla insanlara saldırdı.

Kongsberg Polis Sözcüsü Oeyvind Aas yaptığı açıklamada, 5 kişinin öldüğü saldırıda yaralananlardan birinin, saldırının gerçekleştirildiği Coop isimli marketteki sivil polis memuru olduğunu belirtti.

Aas, iki yaralının vaziyetinin da iyi olduğunu ifade etti.

Zanlının yerel saatle 18.13’te saldırıyı gerçekleştirdiğini, yarım saat sonra 18.47’de yakalandığını aktaran Aas, “Zanlının elindeki yay ve çok sayıda okla Coop isimli marketin içine de girerek geniş bir alanı kullandığını belirledik.” şeklinde konuştu.

Olayın terör saldırısı olma olasılığının bulunduğuna dikkati çeken Aas, “Olayın terör saldırısı olduğunu belirtmek için çok erken, zanlının sorgusu devam ediyor.” ifadelerini kullandı.

Norveç Başbakanı Erna Solberg de akşam üstü Norveç’in korkunç bir olay yaşadığını ifade ederek, yaşamını yitirenlerin ailelerine başsağlığı, yaralılara da acil şifalar diledi.

Türkiye’nin Oslo Büyükelçisi Fazlı Çorman da muhabirine, kasabada birkaç Türk ailesinin yaşadığını ve kendileriyle irtibata geçmeye çalıştıklarını belirtti.

Şuana kadar olumsuz bir haber almadıklarını aktaran Çorman, Norveç halkına başsağlığı diledi.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.