adplus-dvertising

Norveç’te İslam karşıtı grubun lideri Kur’an-ı Kerim yaktı, dakikalar sonra kaza yaptı!

Norveç’in başkenti Oslo’da İslam karşıtı aşırı sağcı SIAN (Norveç’in İslamlaştırılmasını Durdurun) grubunun lideri Lars Thorsen, müslüman topluluğun yaşadığı bölgeye gelerek Kur’an-ı Kerim yaktı. Thorsen’in içinde bulunduğu araç, dönüş yolundayken başka bir aracın çarpmasıyla takla attı, 6 kişi yaralandı.
Takip et
Norveç’te İslam karşıtı grubun lideri Kur’an-ı Kerim yaktı, dakikalar sonra kaza yaptı!
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Norveç’in başkenti Oslo’da İslam karşıtı aşırı sağcı SIAN grubunun lideri Lars Thorsen, büyük bir Müslüman topluluğun yaşadığı Mortensrud bölgesine geldi.

Thorsen yaktığı Kuran-ı Kerim’i yolun ortasına bıraktı ve aracına döndü. Çevredekiler ise vaziyete müdahale ederek alevleri söndürmeye çalıştı. Aracına binen Thorsen bir defa daha aynı provokasyonu gerçekleştirdi ve aracında yaktığı Kuran-ı Kerim’i camdan çıkararak sokaklarda dolaşmaya başladı.

Daha sonra içinde 2 kadının bulunduğu bir araç, eylemini sonlandıran Thorsen’in aracının peşine düştü. Bir süre meydana gelen kovalamacanın sonrasında Thorsen’in bulunduğu araç takla attı. Kazada 6 kişinin yaralandığını açıklayan polis, “kasten çarpmakla” suçlanan araç şoförü dahil olmak üzere 2 kadını gözaltına alındığını aktardı.

İskandinav ülkelerindeki aşırı sağcı İslam karşıtı eylemciler, son senelerde müslüman nüfusun yoğun olduğu mahallelere gelerek provokatif eylemler gerçekleştiriyor.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.