Norveç’te Camiye Saldıran Philip Manshaus Fena Dayak Yemiş

Norveç'in Barum şehrindeki bir camiye silahlarla saldıran Philip Manshaus isimli saldırgan mahkemeye çıkarıldı. 21 yaşındaki saldırganın yüzündeki morluklar dikkat çekti.

Norveç geçtiğimiz hafta yaşanan cami saldırısı ile sarsılmıştı. Barum şehrinde Afganlara ait bir camiye saldırı girişiminde bulunan 21 yaşındaki Philip Manshaus isimli saldırgan 1 kişiyi yaraladıktan sonra 65 yaşındaki bir Afgan tarafından etkisiz hale getirilmişti.

YÜZÜNÜN HALİ ÜLKEYİ İKİYE BÖLDÜ

Dün mahkemeye çıkarılan Philip Manshaus’un inanılmaz değişimi ise dikkat çekti. bebeksi yüzünden eser kalmayan saldırganın gözlerinin şiş ve morarmış olması dikkat çekti. Cinayete teşebbüs suçlaması ile yargılanacak olan Manshaus’ın bu hali ülkede gündem oldu. Yediği dayak için “Az bile olmuş” diyenler olduğu kadar insan hakları bağlamında bunun bir vahşet oludğunu savunanlar da bulunuyor.

NE OLMUŞTU?

Norveç’in Barum kentinde Afganlara ait El-Nur İslam Merkezi Camisi’ne av tüfeği ve iki tabanca ile giden saldırgan rast gele ateş açmış, 65 yaşındaki bir Afgan’ın üzerine atlaması ile etkisiz hale gelmişti. Ülkede kahraman ilan edilen Muhammed Rafique, saldırganın üzerine atlamış, parmağını gözüne sokunca saldırgan elindeki tüfeği yere düşürünce etkisiz hale getirilmişti.

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı