Norveç’e düşen meteor geceyi gündüz gibi aydınlattı!

Norveç’in başkenti Oslo yakınlarında bir ormana düştüğü tahmin edilen meteor, başkent ve çevresinde geceyi gündüze çevirdi.
Takip et
Norveç’e düşen meteor geceyi gündüz gibi aydınlattı!
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

İskandinav Yarımadası’nda bulunan Norveç’in başkenti Oslo semalarında “olağan dışı büyüklükte bir meteor” atmosfere girişi ile geceyi gündüze çevirdi. Başkentin yakınlarındaki bir ormana düştüğü tahmin edilen meteoru aramak için uzmanlardan oluşan bir ekibin bölgeye gönderildiği bildirildi.

Polis tarafından yapılana açıklamada, meteor sebebi ile çok sayıda acil vaziyet çağrısı alındığı fakat herhangi bir yaralanma yahut hasar bildirilmediği aktarıldı.

EN AZ BEŞ SANİYE GÖRÜNÜR OLDU

Norveç Meteor Ağı, meteorun yerel saatle 01.00 civarında gökyüzünden belirdiğini ve en az beş saniye görünür olduğunu açıkladı. Ağ, meteorun ortalama hızının saniyede 16.3 kilometre olduğunu ve güney İskandinavya’nın büyük kısmından görülebildiğini ifade etti.

İlk incelemeler, meteorun Oslo’nun ortalama 60 kilometre batısındaki Finnemarka isimli ormanlık bir alana düşmüş olabileceğini gösterirken, meteorun ağırlığının en az 10 kilogram olduğu öngörülüyor.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.