Normalleşme süreci için kabine toplantısı başlıyor!

Koronavirüs salgını ile başlayan yasaklar ve alınan tedbirlerin gevşetilmesine yönelik çalışmaların bu gün başlaması bekleniyor. Yapılacak olan Cumhurbaşkanlığı Kabine toplantısında 1 mayıs konusunun da değerlendirilmesi bekleniyor.

Cumhurbaşkanlığı Kabine toplantısı, telekonferans yoluyla bugün toplanacak. Toplantının ana gündemini koronavirüs ile mücadele yaratacak. Vaka sayısının azalması ve iyileşen hasta sayısının göz önünde bulundurularak, bazı tedbirlerde gevşeme yapılabileceği ileri sürüldü.

3 GÜNLÜK KISITLAMA

Önümüzdeki hafta sonu öncesi sokağa çıkma kısıtlaması da ele alınacak. 1 Mayıs İşçi ve Emekçi Bayramı’nın cuma gününe denk gelmesi sonrası cumartesi ve pazar günlerini de kapsayan 3 günlük sokağa çıkma kısıtlanması görüşülecek.

65 YAŞ İÇİN ESNEME

Kabine toplantısında, 65 yaş üzeri vatandaşların sokağa çıkmalarının esnetilmesinin de masaya yatırılacağı ileri sürüldü. Normalleşme adımı olarak, 65 yaş üzeri vatandaşların belli kriterlerde sokağa çıkmalarına izin verilmesi konuşulacak.

Yaz ayları yaklaşırken; tarım, turizm, otel, uçuş gibi mühim alanlarda atılabilecek normalleşme adımları ele alınacak. Toplantıda okulların açılıp açılmayacağının da görüşülmesi bekleniyor.

Haber Etiketleri

Elon Musk'tan yüzen araba

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı