Nokta Atışı Yapan Şirketten Dengeleri Değiştirecek Anket!

23 Haziran'ın sonuçlarını en iyi tahmin eden anket şirketi olan Metropol'ün yeni anketinde genel seçim soruldu ve son derece çarpıcı sonuçlar alındı.

Türkiye, Pazar günü yapılan ve Ekrem İmamoğlu’nun büyük bir zafer kazandığı yenileme seçimi sonrası seçim atmosferinden çıktı. Ancak, İmamaoğlu’nun kazandığı yarışı nokta atışı ile doğru tahmin eden Metropol yeni bir araştırma yayınladı. İstanbul seçmenine genel seçim ile ilgili kararını soran araştırma şirketinin verileri ise bir hayli ilginç. Buna göre geçen sene yapılan genel seçimde tercihini AK Parti’den yana kullanan seçmende büyük bir sapma var. 24 Haziran’da, yüzde 42 oy aldığı İstanbul’da kan kaybı yaşayan AK Parti’nin anketteki oy oranı yüzde 38 görülüyor. Buna karşın son genel seçimde yüzde 26’da kalan CHP, oyunu yüzde 36’a çıkarıyor.


AK Parti gibi İstanbul’da kan kaybı yaşayan bir diğer parti ise MHP. Geçen sene mega şehirde yüzde 8 oy alan MHP’nin anketteki oranı yalnızca yüzde 3. HDP’de İstanbul’daki yüzde 12’lik oy oranını yüzde 8’e düşürmüş görünüyor.

İYİ PARTİ DE KAN KAYBEDİYOR

Yeni kurulan bir parti olmasına rağmen 24 Haziran’da İstanbul’da büyük bir sürpriz yaparak yüzde 8’i geçen İYİ parti’de oy kaybeden bir diğer siyasi oluşum. Ankete göre, İYİ Parti’nin İstanbul’daki oy oranı şu an için yüzde 3 olarak görülüyor.

'Cevap kağıdım sosyal mesafeyi korudu' diyen öğrenci herkesi güldürdü

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı