Nöbetçi Bakan Uygulaması Hayata Geçirildi!

AK Parti'li milletvekillerinin Kızılcahamam kampında ‘bakanlara ulaşamıyoruz’ serzenişi üzerine gündeme gelen ‘nöbetçi bakan’ uygulaması hayata geçirildi.

Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi’ne geçilmesinin ardından milletvekillerinin en büyük eleştirisi ‘Bakanlara ulaşamıyoruz’ oluyor. AK Parti’nin Kızılcahamam kampında da aynı eleştiri devam edince ‘Nöbetçi bakan’ formülü geliştirildi ve uygulamaya koyuldu. AK Parti Grubu, Salı-Çarşamba ve Perşembe günü birer bakanın Meclis’te olacağı bir program yayınladı.


İlk gün Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk nöbetçi bakan olarak TBMM’de Milletvekilleri ile görüştü. Bugün (Çarşamba) Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, Perşembe günü ise Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum nöbetçi bakan görevini yürütecek.

MECLİS İÇERİSİNDE ‘NÖBETÇİ BAKAN’ ODASI BELİRLENDİ

Haftaya Salı günü 29 Ekim tatili olduğu için TBMM’de nöbetçi bakan bulunmayacak. 30 Ekim Çarşamba Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan, 31 Ekim Perşembe günü ise Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank vekillerle görüşme gerçekleştirecek.

Görüşmeler, ana bina zemin katta bulunan 179 nolu odada yapılacak. Bu oda ‘Nöbetçi bakan odası’ olarak ayarlandı ve Milletvekillerine de “Sn. Milletvekilleri ana bina 179 nolu odada nöbetçi bakanlar ile görüşebilir” mesajı yollandı.

Sungur videosu yayınlandı, teröristlerin korkulu rüyası olacak!

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı