Nobel ödüllü doktordan çarpıcı açıklama: Koronavirüs profesyonel bir iş!

2008'de Nobel Tıp Ödülü'nü alan Fransız Tıp Doktoru Luc Montagnier, corona virüsü Covid 19'u üreten ülkeyi açıkladı! Doktor Luc Montagnier, "Corona virüsü Covid -19, Çin'in Vuhan şehrindeki laboratuvarda üretildi" dedi. Doktor Luc Montagnier, ayrıca coroan virüsü Covid 19'un tam bir profesyonel işi olduğunu ve içerisinde AIDS hastalığına sebep olan HIV virüsünden özel transfer edilmiş gen dizileri taşıdığını düşündüğünü söyledi.

Montagnier, “Pourquoi docteur” internet sitesine verdiği demeçte, Kovid-19’un Vuhan’da hayvan pazarından ortaya çıktığına inanmadığını belirtti. Nobel Tıp Ödülü’nü 2008’de alan Fransız doktor Luc Montagnier, yeni tip korona virüsün (Kovid-19) Çin’in Vuhan kentindeki bir laboratuvarda üretildiğini söyledi.

“Kovid-19, Vuhan’daki laboratuvardan üretildi. Bu laboratuvar, 2000’li yıllardan beri koronavirüs hakkında uzmanlaştı.” değerlendirmesinde bulunan Montagnier, bu konuyu iyi araştırdığını vurguladı.

AIDS’e karşı bir aşı bulmak istenmiş olabilir

Montagnier, CNEWS kanalında yaptığı açıklamada, “Bu virüs, doğal yollarla ortaya çıkmadı, bu tam profesyonel bir iş. Bunun hangi amaçla yapıldığını bilmiyorum.” ifadelerini kullandı.

Kovid-19’da HIV parçalarının olabileceğini anlatan Montagnier, “Bununla AIDS’e karşı bir aşı bulmak istenmiş olabilir.” dedi.

“Bu konuda herhangi bir kanıt yok”

Öte yandan Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron’un ofisinden yapılan açıklamada, “Bu konuda herhangi bir kanıtın olmadığı” belirtildi.

ABD Başkanı Donald Trump, ülkesinin Koronavirüs’ün Çin’de bir laboratuvarda üretilip üretilmediğini araştırdığını söylemişti.

Çin de “Bilimsel hiçbir temeli yok” diyerek iddiaları reddediyor.

Koronavirüs’ün ilk kez Aralık ayında Çin’in Vuhan kentindeki bir hayvan pazarında insanlara geçtiği sanılıyor.

İddia kuşkuyla karşılanıyor

Korona virüsünün laboratuvarda üretildiği iddiaları daha önce de komplo teorisyenleri tarafından çok defa dile getirildi. Tartışmalı çıkışlarıyla bilinen Montagnier’in açıklamaları bu sebeple bilim dünyasında kuşkuyla karşılandı.

Daha önce yapılan çok sayıda araştırma, SARS-CoV-2 doğal yollarla insanlara bulaştığını ortaya koyuyor. Dünya genelindeki bilim insanların çok büyük bir kısmı, yeni tip korona virüsünün laboratuvar üretimi olmadığı konusunda hemfikir.

‘Açıklamalar anlamsız’

Montagnier’in açıklamalarına karşı çıkan bilim insanları arasında Paris’teki Pastör Enstitüsü’nde araştırmacı virolog Etienne Simon-Lorière de bulunuyor.

Simon-Lorriere, “Bu anlamsız. Söz konusu parçalar, aynı ailede bulunan diğer virüslerde de var, doğadaki diğer korona virüsü türlerinde de var. Bir kitaptaki bir kelime başka bir kitaptakine benziyorsa, bu kelimenin diğer kitaptan alındığını söyleyebilir miyiz?” diyor.

Uzun yıllar virüs üzerine araştırma yapan Prof. Luc Montagnier, AIDS’e sebep olan HIV virüsünün keşfi için 2008 yılında Nobel Tıp Ödülü’ne lâyık görülmüştü.

Aşı karşıtı ifadeleri ve homeopati ile “suyun hafızası” gibi tartışmalı hipotezlere verdiği destek sebebiyle bilim dünyasında eleştirilerin hedefi olmuştu.

Haber Etiketleri

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı