Nobel Fizik Ödüllü Bilim Adamı 30 Yıl Süre Verdi

Nobel Fizik Ödülü sahibi bilim insanı Didier Queloz, insanlığın 30 yıl içerisinde uzaylılarla iletişime geçeceği öngörüsünde bulundu.

Güneş sistemi dışındaki bir gezegenin, güneş benzeri bir yıldızın yörüngesine girmesi hakkındaki keşfi sebebiyle ödüle layık olan İsviçreli gök bilimci, uzaylıların varlığına “inandığını” belirtti.

Londra’da konuşma yapan Queloz, “Evrende yaşayan tek varlığın biz olduğumuza inanmıyorum. Çok fazla gezegen var, çok fazla yıldız var ve kimya evrenseldir. Hayatı beraberinde getiren kimya her yerde olmak zorunda” diye konuştu.

İngiltere’de yer alan Cambridge Üniversitesi’nde görevli Dr. Queloz, insanlığın 30 yıl içerisinde dünya dışı yaşamı keşfedeceği tahminini yaptı.

100’ü aşkın gök cismine adını veren akademisyen, dünya dışı yaşamı belirleyebilecek bir makinenin bu zaman dilimi içerisinde yapılmasının gerçekçi olduğunu aktardı.

“ASTROFİZİKTE YENİ BİR PENCERE AÇTIK”

İngiliz The Telegraph gazetesine açıklamalarda bulunan Dr. Queloz, “Astrofizikte yeni bir pencere açtık. Bizimki gibi güneş sistemlerinin etrafında dönen başkaca gezegenler olduğunu gösterdik” ifadelerini kullandı.

Sungur videosu yayınlandı, teröristlerin korkulu rüyası olacak!

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı