NN Hayat ve Emeklilik Risk Genel Müdür Yardımcısı olarak atandı

NN Hayat ve Emeklilik’in Risk Genel Müdür Yardımcılığı görevine Egemen Hepeyiler getirildi.
Takip et
NN Hayat ve Emeklilik Risk Genel Müdür Yardımcısı olarak atandı
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Dünyanın köklü sigorta ve yatırım yönetimi şirketlerinden NN Group bünyesinde faaliyet gösteren

Egemen Hepeyiler, lisans eğitimini 2008 yılında Hacettepe Üniversitesi Aktüerya Bilimleri Bölümü’nde tamamladı. Kariyerine Vakıf Emeklilik ve Hayat şirketinde Aktüerya departmanında başlayan Hepeyiler, daha sonra AvivaSA, Allianz ve Aon Hewitt gibi şirketlerde önemli roller üstlendi.

Egemen Hepeyiler, NN ailesine 2016 yılında katılarak Aktüerya ekibinde çalışmaya başladı. Aktüerya Müdürü rolünde önemli projelere ve başarılara imza attıktan sonra, Ağustos 2019 itibarıyla Riskten Sorumlu İcra Kurulu Üyesi rolünü üstlenen ve Aktüerya ekibine ek olarak diğer risk fonksiyonlarının yönetiminde de görev alan Egemen Hepeyiler, üst yönetim ekibinin bir parçası olarak şirketin başarılarına da büyük katkılar sağladı.

Egemen Hepeyiler yeni görevinde Aktüeryal Raporlama ve Fiyatlama, Operasyonel Risk Yönetimi, Bilgi Riski Yönetimi, İç Kontrol, Satış Kalitesi, Antifraud ve Fiziksel Güvenlik alanlarında Risk fonksiyonların liderliğini üstlenmeye devam edecektir.

NN Hayat ve Emeklilik Hakkında:

NN Hayat ve Emeklilik, 18 ülkede faaliyet gösteren ve birçok Avrupa ülkesinde ve Japonya’da güçlü bir varlığı bulunan uluslararası bir sigorta ve yatırım yönetimi şirketi olan NN Group’un bir parçasıdır. Grup, tüm çalışanları ile yaklaşık 17 milyon müşteriye emeklilik, sigorta, yatırım ve bankacılık hizmetleri sunmaktadır. NN Group; Nationale – Nederlanden, NN, NN Yatırım Ortakları, ABN AMRO Sigorta, Movir, AZL, BeFrank ve OHRA’yı içermektedir. NN Group, Euronext Amsterdam’da (NN) işlem görmektedir. Şirketin Türkiye’deki tarihçesi, 4 Aralık 2008 tarihinde NN Group’un (eski ünvanıyla ING Group) OYAK Emeklilik A.Ş.’nin %100 hissesini satın almasıyla başlamıştır.

Kaynak: Hibya Ajans

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.